°C 16

Rudar na izlaznim vratima Premijer lige

31.05.2017.

Igor

Porazom u Kutiji šibica od Metalca rukometaši Rudara našli su se dva kola prije kraja Lige za ostanak na izlaznim vratima iz Premijer lige. U susretu izravnih konkurenata s 30:28 slavili su domaći rukometaši koji sada pred Rudarom imaju četiri boda prednosti.

Susret odigran u Kutiji šibica donio je vrlo napetu i zanimljivu utakmicu, glasnu podršku s tribina i nevjerojatan preokret domaćih rukometaša u posljednjoj trećini susreta. Prvih trideset minuta u potpunosti je pripalo rukometašima Rudara koji su u jednom trenutku imali i šest pogodaka prednosti (5:11), da bi na odmoru imali plus četiri (11:15).

Održavala je momčad iz Ruda rezultatsku prednost sve do 52. minute kada rukometaši Metalca poravnavaju na 23:23. Sljedećih se pet minuta igralo gol za gol, da bi se u 57. minuti prednost prebacila na stranu domaćina (27:26). Pokazat će se kasnije da je to bio i odlučujući korak domaćih rukometaša ka pobjedi jer Rudari do kraja susreta nisu uspjeli rezultatsku prednost na svoju stranu.