°C 7

Pobjeda u Dubravi 'na iskustvo i mirnoću': Ceki i Laki predvodili Goricu

26.02.2024.

Nakon što dvoboj s Rudarom iz Ruda nije odigran zbog kvara na trafostanici i nestanka električne energije u Gradskoj sportskoj dvorani, rukometaši Gorice natjecanje u Ligi za ostanak otvorili su na gostovanju u Dubravi.

I to uspješno!

I prije prve utakmice bilo je sasvim jasno kako se ekipa pod vodstvom Tome Mesarova, zbog kvalitete koju neupitno posjeduje, ne treba plašiti nekog crnog scenarija, a momci su to pokazali već u derbiju s Dubravom, gdje su uzeli zasluženo oba boda.

Bila je to ipak itekako neizvjesna utakmica u kojoj je domaćin u otvaranju imao i tri pogotka viška, ali je Gorica do predaha uspjela posložiti svoje redove i furioznih završnih desetak minuta na predah otići sa 16:18 na semaforu. U nastavku su gosti iz Velike Gorice diktirali ritam, imali su u nekoliko navrata i 'plus četiri', ali je Dubrava uspjela doći do egal završnice. Četiri i pol minute prije kraja ponovno domaći imaju prednost (28:27), ali tada Svržnjak zabija iz prodora, Ceković realizira dvije kontre, a za konačnih 28:32 posao je s crte zaključio Vid Starčević, koji je u posljednjoj minuta zabio dva komada s crte.

Na kraju je kapetan Ceković briljirao s deset golova, od čega su četiri bila s linije sedam metara, bez promašaja. Sedam je dodao Ivan Laljek, koji je briljirao i s 13 upisanih asistencija. Svržnjak je zabio četiri od četiri, Starčević je također precizan bio četiri puta, uz tek jedan promašaj, a četiri puta je Tompu Sladoljeva, vratarsku ikonu Gorice, svladao i Jakov Dujić.

”Važna pobjeda za nas jer je uvijek važno otvoriti ligu pobjedom. U jednoj izjednačenoj utakmici na kraju smo mi pobijedili na iskustvo i mirnoću," poručio je nakon slavlja Ceki, dok je trener Mesarov dodao: ”Vrlo teška utakmica protiv Dubrave što smo i znali da će biti. Uspjeli smo spriječiti njihovo odvajanje u prvom poluvremenu na veću razliku i držali taj egal što nam je u nastavku dalo snagu da igramo još bolje. Na kraju nam je pomoglo njihovo neiskustvo da upišemo pobjedu.“

Sladoljev je na kraju imao deset obrana, a u napadu su Dubravu predvodili Lisac s osam i Tomšić sa sedam golova.

U idućem kolu Gorica dočekuje Metković-Mehaniku, a nakon toga bi se trebala odigrati i odgođena utakmica s Rudarom.