°C 13

Lili Kordić izbacila prvu nositeljicu pa 'zapela' u polufinalu juniorskog prvenstva Hrvatske

02.02.2024.

Nakon što na seniorskom prvenstvu Hrvatske u tenisu stigla do polufinala, sjajna mlada gorička tenisačica Lili Kordić, koja još nema niti 16 godina, identičan je uspjeh ostvarila i u juniorskoj konkurenciji!

U završnici U-18 juniorskog HEP dvoranskog prvenstva Hrvatske odigranom u Virovitici Lili je uvjerljivo nadigrala Taru Šoć. potom je svladala Idu Dražić, a u četvrtfinalu je izbacila prvu nositeljicu Mihaelu Leš iz TK Zagi, i to nakon velike borbe u tri seta, rezultatom 6:3, 3:6 i 6:3. U polufinalu joj je ponestalo snage pa je sa 6:3 i 6:0 uspješnija bila Chiara Jerolimov iz Zadra, koja je na kraju i osvojila naslov prvakinje.

Jerolimov je slavila i u konkurenciji parova, s Niki Tomeljak je u finalu bila bolja od Kaje Jerak i Maje Brnić, klupske kolegice Lili Kordić u zagrebačkom TK Tweener.

Lili sjajno napreduje iz turnira u turnir pa ćemo sigurno u godinama koje dolaze slušati još lijepih vijesti o ovoj talentiranoj velikogoričkoj tenisačici!