Samoborski šahist srebrni na Sportskim igrama mladih

18.08.2016.

MajaR

U sklopu završnice 20. Sportskih igara mladih, koje su se ove godine održavale u Splitu, nastupio je mladi šahist ŠK Samobor  Matija Fauković (13 godina).

Nakon što je u lipnju na pojedinačnom kvalifikacijskom natjecanju za Zagrebačku županiju osvojio prvo mjesto, Matija se plasirao za završnicu koje je okupilo županijske predstavnike svih županija. Turnir se odigrao u petak, 12. kolovoza. Nakon odigranih 7 kola Matija je osvojio 5 bodova što mu je donijelo diobu od 1. do 4. mjesta. Po dodatnim kriterijima zauzeo je drugo mjesto i osvojio srebrnu medalju.

Matija je ovim rezultatom nastavio sa dobrim rezultatima koje postiže u šahu u pojedinačnoj konkurenciji, a i u nastupu za kadetsku ekipu Šahovskog kluba Samobor.

(Foto: samobor.hr)