°C 17

Rukometaši Gorice slavili u Labinu, Rudar opet izgubio

21.04.2019.

Rukometaši Gorice upisali su izuzetno važnu pobjedu na neugodnom i teškom gostovanju u Labinu.

U dramatičnom dvoboju ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a u neizvjesnoj završnici bolji su bili Goričani, koji su na kraju slavili s 31:29.

Prvo poluvrijeme pripalo je velikogoričkim rukometašima i na predah su otišli s dva pogotka prednosti (12:14). Međutim, nastavak bolje otvara domaćin, koji u pet minuta okreće rezultat u svoju korist i dolazi do 'plus dva' (16:14). Imao je Rudan i tri pogotka viška (22:19) sve do sredine drugog poluvremena, kad ekipa Andrije Nikolića kreće u svoju seriju i golovima Cekovića, Ćavara i Vrdoljaka hvata potpuni priključak, a uskoro dvoboj u potpunosti okreće na svoju stranu (24:26). U samom finišu dvoboja rezultat je poravnat (29:29), no, sjajni i nepogrešivi Hrvoje Ceković u posljednjoj minuti postiže svoj peti gol na utakmici, a nakon uspješne obrane konačni rezultat postavlja Klarica, za veliko slavlje Goričana.

Na vratima Gorice istaknuo se Tomislav Sladoljev s deset obrana, među kojima je bio i jedan protivnički sedmerac. Totić je imao jednu ali vrijednu intervenciju, skinuo je i on jedan udarac sa sedam metara Labinjanima. Jakov Vrdoljak predvodio je napad Gorice s osam pogodaka, Ceković je imao 5/5, a Ćavar je za pet golova 'potrošio' šest šuteva. Antonio Ljubić je na crti također bio bez promašaja, a u slavlje je ugradio četiri zgoditka.

Petar Puljić je bio najbolji strijelac Rudana s 11 postignutih golova.

U preostalim susretima petog kola Lige za ostanak Sesvete su slavile kod Rudara u Rudama (30:32), a Varaždin je na svom terenu s minimalnih 24:23 svladao Zamet.

Rudar je od početka do kraja bio u rezulatskom zaostatku. Sesvete u posljednjih deset minuta ulaze s 'plus pet' i bez prevelike nervoze dolaze do bodova kod fenjeraša.

Antonio Otmačić upisao je deset obrana, dok je Dominik Trčak zabio sedam golova, od čega pet iz sedmeraca.

Goričani su na polovici natjecanja drugi na ljestvici s bodom manje od Sesveta, jednim više od Zameta i dva od Varaždina i Rudana.

Rudar je s devet bodova na putu prema ispadanju iz Premijer lige.

U idućem kolu na rasporedu je veliki derbi Gorice i Sesveta, dok Rudari igraju opet na svom terenu, u goste im stiže riječki Zamet.