°C 15

Povijesno slavlje juniora Gorice

16.08.2021.

Pod trenerskom palicom Svena Raića juniori Gorice pobjednički su debitirali u prvoligaškom društvu! Velikim i uvjerljivim 5:0 slavljem nad vršnjacima Orijenta!

Utakmicu, odigranoj po velikoj vrućini, uz pauze za osvježenje igrača i u prvom i u drugom poluvremenu, usmjerio je crveni karton gostujućeg braniča Milanovića, koji je početkom nastavka zaradio drugu javnu opomenu...

Gorica je povela sredinom prvog poluvremena golom Brazilca Caio da Cruza iz kaznenog udarca.

Antonijo Vujičić povećao je prednost u 53. minuti, neposredno nakon što su domaći stekli brojčanu prednost na travnjaku.

Samo dvije minute kasnije Cruz je ponovno strijelaca, dok je posao s dva pogotka zaključio Nikola Ciprić, koji je u igru ušao upravo umjesto Vujičića.

HNK GORICA: Faruk Dalipagić, Luka Tepšić (Vinko Skrbin 54'), Matija Frković (Noa Ribarić 57'), Antonijo Vujičić (Nikola Ciprić 54'), Dario Banić (Matija Carl 57'), Dominik Quni (Luka Brlek 63'), David Sim (Ivan Kotrman 63'), Luka Brandić, Mario Matković, Caio Oliveira da Cruz, Patrik Jug. Klupa: Filip Smolčić. Trener: Sven Raić.

Nakon sjajnog otvarana sezone protiv riječkog Orijenta i povijesne prvoligaške pobjede, juniori Gorice nastavili su u istom ritmu i kod Sesveta.

Ponovno je predvodio mladi Brazilac Caio da Cruz, koji je u otvaranju utakmice iskoristio veliku pogrešku domaćeg vratara, dok je za konačnih 1:2 zabio odmah nakon što su Goričani primili gol za izjednačenje, 20-ak minuta prije kraja. Bila je to sjajna individualna akcija i ako brazilski napadač ovako nastavi uskoro bismo ga mogli gledati i u seniorskoj momčadi.

Gorica je i dalje na vrhu ljestvice juniorskog prvenstva s maksimalnim učinkom, no, veliki ispit za ekipu Svena Rajića bit će u nedjelju doma protiv Osijeka.

HNK GORICA juniori: Faruk Dalipagić, Luka Tepšić, Dominik Quni, Antonijo Vujičić (Nikola Ciprić 46'), Dario Banić (Matija Carl 59'), Matija Frković (Luka Brlek 70'), David Sim (Vinko Skrbin 79'), Luka Brandić (Noa Ribarić 20'), Mario Matković, Caio da Cruz, Patrik Jug. Klupa: Filip Smolčić (V), Ivan Kotrman. Trener: Sven Rajić.

(Foto: Nogometna škola HNK Gorica)