°C 14

Nina Vuković druga u hrvatskom dresu na 'tromeču' sa Srbijom i Slovenijom u Beogradu

22.01.2024.

U Beogradu je održan tradicionalni 'tromeč' atletskih reprezentacija Hrvatske, Slovenije i domaćina Srbije. U hrvatskom dresu nastupila je i naša Velikogoričanka Nina Vuković, članica AK Zagreb.

Nina je trčala utrku na 800 metara te je na kraju s vremenom 2:10,12 osvojila drugo mjesto, iza Slovenke Jerneje Smonkar (2:09.92).

Hrvatska atletska reprezentacija je na ovom natjecanju osvojila treće mjesto, a naši atletičari su ukupno ostvarili pet pojedinačnih pobjeda.

Marko Čeko je slavio je u skoku u dalj s novim osobnim rekordom u dvorani od 7,96 m, a imao je i još jedan odličan skok u drugoj seriji od 7,89 m. Filip Pravdica je u istoj disciplini bio treći sa 7,72 m. Ivan Horvat je pobijedio u skoku s motkom preskočivši jedini 5 metara, točnije 5,20 m, dok je Dario Prekl bio drugi s 4,90 m.

Veronika Drljačić je ostvarila pobjedu na 400 m s rezultatom 55,32, a Lucija Leko u bacanju kugle s hicem od 15,18 m. Petu pobjedu za Hrvatsku i maksimalan broj bodova donijela je ženska 4x400 štafeta u sastavu Eva Barbarić, Nicole Milić, Anja Ramić i Veronika Drljačić s rezultatom 3:45,47. Druga mjesta osvojili su Joshua Božić u troskoku, Ivana Lončarek i Lukas Cik na 60 m prepone, Nicole Milić na 400 m, Klara Barnjak u skoku u dalj i Paola Borović u troskoku s 13,16 metara. Treća mjesta osvojili su još Barbara Crnjac u skoku s motkom, Vita Penezić na 60 m, Sven Franjković na 1500 metara i Sandro Čović Marić u bacanju kugle.

Iduće atletsko natjecanje je Prvenstvo Hrvatske u dvorani za juniorke i juniore u Zagrebu.