°C 10

Dugo Selo i Vrbovec slavili, Vinogradar i Prijić se vratili starim navikama

12.11.2019.

Nogometaši Vinogradara vratili su se na pobjedničke staze sigurnom i uvjerljivom 4:0 pobjedom nad Maksimirom te su i dodatno učvrstili svoju vodeću poziciju na ljestvici 3. HNL Središte.

Gosti su čuvali 'nulu' do finiša prvog dijela kad je Matej Ivkovčić probio njihovu obranu. Odmah početkom nastavka Mario Meter je udvostručio prednost, a konačna odluka pala je u finišu dvoboja.

Željko Štulec, koji je u igru ušao na poluvremenu, desetak minuta prije kraja postiže i treći gol domaćih, dok je 'točku na i' u 85. minuti stavio nevjerojatni Igor Prijić, kojemu je to bio 17. prvenstveni pogodak ove sezone.

Vinogradar je nakon 12. odigranih utakmica na vodećem mjestu ljestvice s 28 bodova, pet više od Mladost i šest od Kurilovca, koji je u ovom kolu podbacio na domaćem terenu protiv Trnja.

-->> Razočaravajući poraz Kurilovca

U idućem kolu lider gostuje kod Jaruna, koji se ovog vikenda nije dobro proveo u Vrbovcu.

Domaći su slavili 4:2, a dvostruki strijelci bili su Josip Slišković i Josip Colarić.

Slišković je u 38. minuti zabio za početno vodstvo, ali je samo dvije minute kasnije Vučemilović - Vranjić izjednačio rezultat.

Colarić je nekoliko napada kasnije vratio Vrbovčane u prednost, međutim, gosti početkom nastavka preko Darojkovića dolaze do novog poravnanja.

Sve dvojbe oko pobjednika su otklonjene u posljednjih 15-ak minuta susreta. Prvo je Slišković zabio svoj drugi pogodak na dvoboju za novu prednost, a konačni rezultat postavio je Josip Colarić, dvije minute prije kraja.

Nakon slabog otvaranja sezone nogometaši Vrbovca su ipak stigli do svog 15. boda, a idući izazov očekuje ih kod Trnja.

Bistra je s identičnih 4:2 poražena kod Lučkog, iako je sjajno otvorila utakmicu, golom Filipa Šturlana već u drugoj minuti.

Međutim, prvo je Burić u osmoj izjednačio, a Brdar iz penala u 31. okrenuo rezultat u korist domaćih.

Josip Matošević pobrinuo se pet minuta prije kraja prvog dijela da se na predah ode s 2:2 na semaforu.

Nastavak je ipak pripao domaćinu, koji zgoditkom Puntara i novim golom Brdara dolazi do slavlja.

Bistra u idućem kolu na svom terenu dočekuje Kurilovec.

Dugo Selo je otpor Španskog slomilo u drugom poluvremenu, za treću ovosezonsku trećeligašku pobjedu.

Filip Mamić je u 69. minuti pogodio za vodstvo, a na konačnih 2:0 postavio je Mislav Mikulić, 15-ak minuta prije kraja.

Dugoselce sad po rasporedu čeka gostovanje kod HAŠK-a, a sve utakmice 13. kola igraju se u subotu od 13.30 sati.