°C 12

Dino Bošnjak brončani na Balkanu!

24.07.2018.

Redakcija

Naš Dino Bošnjak bio je dio hrvatske atletske reprezentacije koja je nastupila na Prvenstvu Balkana u bugarskoj Staroj Zagori te je u utrci na 3000 metara osvojio brončanu medalju!

Dionicu je Dino istrčao u vremenu 8:16.85 te je ciljem prošao iza srebrnog Turčina Özdemira (8:15.61) i zlatnog Srbina Bibića (8:15.06).

Velikogorički atletičar nastupio je i u utrci na 1500 metara, koju je istrčao za 3:52.52 minuta, što mu je bilo dovoljno za osmo mjesto, od 14 natjecatelja.

ŽETVA MEDALJA

Medalje za Hrvatsku još su na ovom natjecanju osvojili Elija Valentić, koja je bila srebrna u skoku s motkom (3,80 metara), Paola Borović bila je brončana u troskoku sa svojim osobnim rekordom i drugim rezultatom svih vremena u Hrvatskoj 13,55 metara, kao i Lora Ontl na 3000 metara sa zaprekama (11:18,83). Hrvoje Čukman uzeo je srebro na 400 m prepone (51,16). Ivana Lončarek bila je brončana na 100 metara s preponama (13,17), kao i muška štafeta 4x400 metara u sastavu Mateo Parlov, Hrvoje Čukman, David Šalamon i Mateo Kovačić (3:09,04).

Zlatni su bili Andrea Ivančević, koja je na 100 m prepone istrčala izvrsnih 12,93, što je samo šest stotinki slabije od njenog državnog rekorda, Ivan Horvat u skoku s motkom (5,30 metara) te Sven Cepuš, koji je na 800 metara istrčao osobni rekord (1:47,51) i najbolji rezultat u ovoj disciplini u Hrvatskoj u posljednja dva desetljeća. (Foto: Instagram)