°C 7

Četvrt stoljeća od Inkerova osvajanja Kupa

25.06.2017.

Igor

Prije dva dana Nogometni klub Inter obilježio je 25-tu godišnjicu osvajanja Kupa Hrvatske. Bila je to prva nogometna sezona u samostalnoj Hrvatskoj, a zaprešićki klub koji se tada zvao Inker bio je najbolji u Kupu Hrvatske.

U četvrtfinalu Zaprešićani su bili bolji od Osijeka, da bi u polufinalu eliminirali Croatiju iz Đakova. U finalu ih je čekao favorizirani HAŠK Građanski. U prvoj finalnoj utakmici, odigranoj 16. lipnja 1992. u Zaprešiću, rezultat je bio 1:1. U uzvratnom susretu igranom na Maksimiru 23. lipnja Inker je slavio s 1:0 pogotkom Kasumovića.

Inter je tada vodio Ilija Lončarević, a momčad je u prvenstvu osvojila četvrto mjesto. Boje tadašnjeg Ikera branili su; Bronić, Antolić, Živković, Kasumović, Soldo, Brnas, Jurčić, Perković, Čalo, Šorgić, Miletić, Lučan, Knez, Cvjetković, Pavić, Marjanović, Vidak, Joksović, Čaleta, Kučko, Brlek, Omrčen-Čeko, Rumbak i Berc. (izvor: NK Inter)