°C 16

[VIDEO] Pobjednički start goričkih rukometaša

11.09.2022.

Rukometaši Gorice ostvarili su pobjedu na otvaranju nove sezone Paket24 Premijer lige, ali do prvih bodova nisu stigli bez dosta muke. Novi premijerligaš Ribola Kaštela pao je tek u završnici susreta...

Gosti su diktirali ritam, otvorili dvoboj s 1:5 vodstvom, bili veći dio susreta u prednosti, na poluvremenu su imali 16:18, a često su imali i tri razlike, posljednji put desetak minuta prije kraja.

Međutim, ekipa Andrije Nikolića tada je uspjela golovima Čakarića i Cekovića uhvatiti priključak. Ukazao se i Matej Svržnjak, a velik doprinos u završnom preokretu dao je i novopridošli Jakov Dujić, koji je u tom razdoblju zabio sva tri svoja pogotka. Za prvo vodstvo Gorice četiri minute prije kraja, kao i za konačnih 31:29.

Briljirao je Juro Čakarić s osam golova iz devet pokušaja, dok je Svržnjak dodao pet komada. Četiri pogotka postigli su i kapetan Ceković i mlada domaća nada Fran Tomašić, dok je Mislav Turčić imao osam obrana.

Posljednje pojačanje iz PPD Zagreba, Tin Tomljanović, precizan je bio tri puta iz osam pokušaja.

Napad gostiju predvodio je Nikola Kaštelan sa sedam zgoditaka, vratar Olić imao je 12 obrana, dok je Romić 'skinuo' i tri sedmerca.

Gorica nije realizirala ukupno četiri udarca sa sedam metara, po jednom nisu precizni bili Tomljanović, Tomašić, Dujić i Ceković.

Već u idućem kolu na rasporedu je derbi u Našicama protiv hrvatskog viceprvaka Nexea.