°C 14

Minimalna pobjeda kod 'fenjeraša' u Kutini

03.12.2023.

Damir Žbulj

Rukometaši Gorice ove sezone jednostavno nisu na očekivanoj razini, bez obzira na to što su u Kutini stigli do treće pobjede. Moslavina je posljednja na ljestvici, ovo im je šesti uzastopni poraz, a ekipa koju proteklih mjesec dana trenira Tomislav Mesarov stigla je do bodova tek u samoj završnici...

Domaćin je bio u prednosti gotovo cijelu utakmicu, u finišu prvog dijela imao je i pet golova razlike, ali je Gorica uspjela uhvatiti priključak i u finalnih nekoliko minuta rastužila je kutinske navijače.

Moslavina je sedam minuta prije kraja imala 28:26, ali do kraja su zabili tek jednom, a za Goricu su pogađali Laljek, Dujić, Turkalj i Svržnjak, koji je za konačnih 29:30 pogodio desetak sekundi prije kraja. Mesarov je pozvao minutu predaha, Goričani su dobro odradili svoj posljednji napad te su uspjeli iščupati sva tri boda.

Predvodio je Laljek s devet golova, ali iz 16 pokušaja. Sa sedam metara je zabio svih pet pokušaja. Dujić je dodao šest, Svržnjak je precizan bio pet puta, a iskazao se i mladi Zvonimir Turkalj, koji je domaću mrežu pogađao četiri puta, uz samo jedan promašaj. Marin Sorić imao je 13 obrana...

Ukupno 14 obrana imali su vratari Moslavine, od čega je 11 bilo Stipe Purića, bivšeg čuvara mreže Gorice. Alen Horvat je precizan bio sedam puta, dok je Vusić dodao šest komada, bez promašaja.

I prije ovog nastupa u Kutini Liga za prvaka je ostala neostvareni cilj i Goricu, nažalost, nećemo u drugom dijelu natjecanja gledati među šesta najboljih hrvatskih klubova, gdje realno po svojoj igračkoj kvaliteti pripada.

U idućem kolu na rasporedu je gostovanje kod Trogira, a prije zimske pauze još se igra domaći dvoboj s Osijekom.

Pomalo je nevjerojatno da je Ivan Laljek s 83 pogotka najbolji strijelac, a sa 65 asistencija i najbolji dodavač Paket24 Premijer lige, a Gorica je u 12 odigranih kola osvojila tek devet bodova.