°C 14

Tena Petračić osobnim i klupskim rekordom do trećeg mjesta u Varaždinu, Bošnjak slavio na 'Čavleku'

15.09.2020.

Varaždin je bio domaćin atletskog Kup natjecanja za kadete i kadetkinje, kao i ekipnog prvenstva Hrvatske u istoj dobnoj kategoriji. Nastupila je brojna delegacija Maraton kluba Velika Gorica, a istaknula se Tena Petračić, koja je dionicu od 600 metara prošla novim osobnim i klupskim rekordom (1:39.81) i na kraju zauzela treće mjesto.

U konkurenciji 29 kadetkinja Ema Vuković osvojila je petu poziciju (1:43.18), dok je Livia Debelić bila osma (1:48.56).

"Valja napomenuti da su Tena i Livia još mlađe kadetkinje a Ema je i dogodine kadetkinja te se radujemo i daljnjim medaljama koje će zasigurno stići," poruka je iz kluba.

Tara Petračić je srušila osobni rekord na 100 metara (13.90), što joj je bilo dovoljno za 19. mjesto. Svoje najbolje vrijeme istrčala je i Lucija Sever (14.25).

"Tara i Lucija su također nastupile i na utrci od 300 m, gdje je Lucija osvojila 20. mjesto uz poboljšanje svog osobnog rekorda rezultata za čitavu sekundu (46.54), dok je Tara s vremenom 46.99 osvojila 23. mjesto," istaknuli su.

U najdužoj kadetskoj disciplini na 2000 m nastupila je Iva Karlović Papak koja osvaja 11. mjesto s rezultatom 7:33.10 i svojim novim osobnim rekordom.

U Kopačkom ritu kod dvorca Tikveš održan je peti Baranjski Ferivi polumaraton, u sklopu kojeg je održana i utrka na pet kilometara. Severina Prpa je otrčala dionicu u vremenu 24:35 i tako poboljšala svoj osobni rekord te je osvojila osmo mjesto u ženskoj konkurenciji, a u kategoriji do 23 godine bila je treća.

"Ujedno je i prvi puta trčala pet kilometara ispod 25 minuta," naglasili su iz kluba pa dodali za kraj: "Sljedeće službeno natjecanje gdje će naš klub nastupiti je Varaždinski polumaraton idućeg vikenda."

U Karlovcu je na nogometno-atletskom stadionu 'Branko Čavlović Čavlek' svečano otvorena obnovljena atletska staza koja je bila uništena tijekom Domovinskog rata i na kojoj više od 20 godina nije bilo atletskih natjecanja. Održan je i međunarodni atletski miting u organizaciji AK Karlovac.

U seniorskoj konkurenciji Noa Tončinić (AK Velika Gorica) je na 800 metara bio četvrti (2:00,69), dok je odmah iza njega ciljem prošao i Borna Čeran (2:01,31).

Njihov klupski kolega Dino Bošnjak deklasirao je konkurenciju na dionici od 2000 metara (5:16,88).