°C 22

Dino Bošnjak u Zaprešiću do nove titule prvaka Hrvatske u krosu

31.10.2023.

Damir Žbulj

Zaprešić je bio domaćin pojedinačnog prvenstva Hrvatske u krosu, uz novi šampionski nastup našeg Dina Bošnjaka iz AK Velika Gorica!

Dino je i ove godine bio najbrži u seniorskoj utrci na 10 kilometara, najdužu stazu prošao je u vremenu 0:34:14, ispred Filipa Svaline iz AK Agram (0:34:30) i Doriana Miškulina iz AK Svetice (0:34:53).

AK Velika Gorica predstavljali su i Noa Tončinić i Marin Gorenjak u juniorskoj utrci na 6000 metara, dok je Hana Tašaković trčala u konkurenciji mlađih juniorki na 3000 metara.

Hana je s vremenom 0:12:28 osvojila sjajno peto mjesto, Noa je stazu prošao za 0:22:03 i u brojnoj konkurenciji osvojio 12. mjesto, dok je Marin prošao ciljem odmah iza njega (0:22:30).

U Zaprešiću su nastupili i mladi članovi Maraton kluba Velika Gorica, njih sedmero. Vigo Šušnjić i Denis Kujundžić trčali su među limačima utrku na jedan kilometar, a Una Lovrić, Vita Plepelić i Bartol Pavelić među mlađim kadetima na 1500 metara.

U kategoriji kadetkinja natjecala se Petra Knežević, a najstarija predstavnica bila je Zara Horvat, koja je u konkurenciji mlađih juniorki trčala na 3000 metara te je s vremenom 15.19 osvojila deseto mjesto!

U Bugarskoj se za desetak dana održava i prvenstvo Balkana u krosu, izbornik hrvatske kros reprezentacije je Damir Bošnjak, ali ove godine njegov sin Dino neće braniti boje Hrvatske na ovom natjecanju.