°C 12

Šandor u Puli prebacio 20 metara, Nataša Sobočan ponovno prvakinja Hrvatske

31.03.2021.

U Puli je održan Croatia Open, otvoreno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za osobe s invaliditetom, na kojem su ponovno sjajne rezultate ostvarili i članovi velikogoričkog AKOSI Uspona.

Nataša Sobočan osvojila je novi naslov prvakinje u bacanju kugle s daljinom 6.53 metra.

Dominik Počekal je u svojoj kategoriji oštećenja kuglu bacio 8.08 metara i na kraju je osvojio treće mjesto.

Tvrtko Matanović je u disciplini 400 metara osvojio drugo mjesto s vremenom 1:04.19.

Naravno, briljirao je ponovno Velimir Šandor, koji se ozbiljno sprema za ovogodišnje Paraolimpijske igre u Tokiju.

Osvojio je još jedan naslov prvaka Hrvatske, a disk je ovaj put letio dva centimetra preko 20 metara (20.02).

Njegov osobni i hrvatski rekord trenutno iznosi 20.14 metara i vjerujemo kako će uskoro dosegnuti i prebaciti i tu daljinu.

Izbornik hrvatske reprezentacije Damjan Sedić istaknuo je da se desetak što evidentnih što mogućih ostalih putnika za Tokio nametnulo svojom trenutnom formom te dodao: "Svi su oni nagovijestili dobru sportsku sezonu tako da se nadam dobrim rezultatima na Europskom prvenstvu u Poljskoj od 02. do 05. lipnja. Pred nama je 25. travnja ekipno prvenstvo najvjerojatnije u Zagrebu. Ono što me pomalo žalosti što smo zbog pandemijskih razloga morali reducirati nastupe naših paraatletičara izvan Hrvatske kako bismo prevenirali moguće oboljenja od Covida. I za kraj mogu potvrditi da vjerujem da ćemo u Tokiju nastupiti s deset paraatletičara," izjavio je Sedić.

U Puli se nadmetalo gotovo 90 paraatletičara iz osam europskih zemalja.