°C 11

Prva pobjeda u borbi za Europu

04.03.2023.

Rukometaši Gorice stigli su do svoje prve pobjede u ovosezonskoj Ligi za prvaka Paket24 Premijer lige, nakon što su na svom terenu nadigrali zagrebačku Dubravu rezultatom 37:31.

Zbog radova na njihovoj dvorani, Dubravaši su bili domaćini u našem gradu, ali nisu se baš najbolje snašli...

Ekipa Andrije Nikolića je već sredinom prvog poluvremena otišla na sedam golova razlike, koliko je bilo i na poluvremenu (21:14). Sve je bilo odlučeno početkom nastavka, kad je prednost bila i dvoznamenkasta.

Veprovi su do kraja tek uspjeli 'ušminkati' poraz.

Fantastičnu partiju pružio je Jakov Dujić, koji je mrežu Dubrave zatresao čak deset puta, iz 13 pokušaja. Raspoložen je bio i Tin Tomljanović, koji je dodao sedam komada, uz tek jedan promašaj, dok je Maksimilijan Jurić precizan bio šest puta. Istaknuo se i Juro Čakarić s pet pogodaka, dok su po tri zabili Cikatić i Šalić. Sladoljev je imao šest obrana, više nije niti trebalo.

Bila je ovo prva utakmica u 'eri bez Hrvoja Cekovića', nakon što je kapetan i ikona kluba otišao na posudbu u PPD Zagreb do kraja sezone.

Kod poraženih bolji od ostalih Ivan Barbić s osam golova.

Poslije poraza od Sesveta, PPD Zagreba i Nexea rukometaši Gorice vratili su se na pobjedničke staze, ali trebat će to i potvrditi nakon reprezentativne pauze, kad 18. ožujka u Gradsku sportsku dvoranu stiže Poreč.

U goričkoj dvorani je na utakmici s Dubravom bio i novi izbornik Goran Perkovac, koji je za skorašnje dvije utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo protiv Nizozemske, između ostalih, pozvao i Zvonimira Srnu, Luku Lovru Klaricu iz PPD Zagreba, koji su se svojevremeno nosili i dres Gorice. Među pričuvama su i Davor Ćavar i Paolo Kraljević, također bivši igrači goričkog rukometnog kluba.