°C 11

Poraz i protiv Trogira

19.10.2023.

Ivan Laljek imao je odličnu večer s 11 postignutih golova, vratar Marin Sorić upisao je sjajnih 13 obrana, ali Gorica je na kraju izgubila jednu od važnijih utakmica dosadašnjeg dijela sezone, na svom parketu od Trogira.

Gorica je u prvom dijelu diktirala ritam, imala u nekoliko navrata i četiri pogotka prednosti, ali gosti su uhvatili priključak i do predaha stigli do izjednačenja.

Sredinom nastavka Trogir odlazi na četiri razlike, ekipa Ivana Dragića uspjela je doći do egal završnice, ali u zadnjih pet minuta ipak nije uspjela doći do bodova. Čakarić je na minutu i pol prije kraja zabio za 'minus jedan', međutim, nije se Gorica u finišu uspjela obraniti i na kraju je na semaforu pisalo 24:26 za Trogir.

Odličan je bio i Jakov Dujić, koji je postigao sedam golova iz devet pokušaja, no, izostao je doprinos Cekovića, koji je ostao tek na jednom pogotku iz pet šuteva. Realizacijom se nisu istaknuli niti Vid Starčević ni Maksimilijan Jurić i tek s tri raspoložena igrača teško se može dobiti utakmica.

Sjajan je među trogirskim vratnicama bio Luka Baković s 14 uspješnih intervencija, a redovima pobjednika Radnić, Piteša, Vulić i Šuljo – Bradarićpostigli su po četiri zgoditka.

Gorica je trenutno tek na šestom mjestu sa četiri osvojena boda, četiri manje od Varaždina koji drži treću poziciju i plasman u Ligu za prvaka.

Ništa još nije izgubljeno, trener Dragić i njegovi rukometaši prvo moraju u idućem kolu dobiti Osijek u gostima, a onda u drugom krugu još malo podignuti razinu svoje forme i uzvratiti izravnim suparnicima u borbi za mjesto među šest najboljih hrvatskih klubova, što je i zacrtano kao neki osnovni ovosezonski cilj.