°C 17

Odbojkašice Velike Gorice bez izgubljenog seta do druge pobjede u Prvoj ligi

07.11.2023.

Odbojkašice Velike Gorice odigrale su sjajnu utakmicu na gostovanju kod HAOK Zagreb u dvorani u Borovju te su bez izgubljenog seta stigle do svoje druge ovosezonske pobjede u Prvoj ligi, drugom rangu hrvatske ženske klupske odbojke!

Velikogoričanke su natjecanje otvorile porazom od favorizirane druge ekipe Mladosti, nakon toga su u pet setova izgubile od trećeplasirane Drenove, dok su u trećem kolu u pet setova slavile na gostovanju u Varaždinu kod Kitrate su i rezultatski potvrdile kako imaju svoje mjesto među ovim klubovima.

Nakon toga su kod drugoplasirane Pule uzele set, izgubile su tijesno na svom terenu od djevojaka iz Sinja, ali su u posljednjem kolu u potpunosti nadigrale HAOK Zagreb. Maksimalno uvjerljivo su djevojke pod vodstvom Vinka Ivelja i Dražena Uzelca osvojile prva dva seta, dok se u trećem ipak vodila velika borba. Međutim, Velikogoričanke na kraju do bodova dolaze sa sigurnih 0-3 (18:25, 15:25, 29:31).

ZA OK Velika Gorica su nastupile Sara Sruk, Ema Đurak, Nora Dešković, Mia Ninčević, Lea Meštrović, Lea Kalinić, Paula Pavlović, Nola Mara Kobaš, Marija Rozić, Anamarija Kralj, Helena Floreani, Nikola Matić te dva libera, Nina Kolobarić i Antonia Mlinac.

Odbojkaši Gorice su u 2. HOL Sjever u tri dosadašnja nastupa upisali jednu pobjedu i dva poraza, a idući izazov čeka ih u utorak, 7. studenog, na gostovanju kod druge momčadi zagrebačke Mladosti, u Domu odbojke Bojan Stranić.

OK Kravarsko je u ovom kolu bilo slobodno, a odbojkaška ekipa 'z brega' još uvijek čeka na svoje prvo ovosezonsko slavlje u ovom rangu natjecanja.

Odbojkašice HOK Gorica nastupaju u 2. HOL Sjever - skupina Istok, što je četvrti razina natjecanja. U prva tri kola imaju maksimalan učinak, svladale su OK Ivanić Grad, razvojnu ekipu OK Velika Gorica II i OK Daruvar te se zajedno s drugom ekipom Medveščaka nalaze na vrhu ljestvice.

Odbojkašice Kravarskog dio su regionalnog natjecanja, u 3. HOL Sjever - skupina Jug, u prva tri nastupa upisale su sve tri pobjede, a u posljednjem kolu svladale su treću ekipu HOK Gorica. U ovom rangu je i druga ekipa HOK Gorica, ali i treća i četvrta ekipa OK Velika Gorica.

Velik broj mladih djevojka u našim klubovima i kvalitetan rad garantiraju kako će se u našem gradu i u narednim godinama igrati odlična odbojka!

Seniorke OK Velika Gorica u idućem kolu Prve lige, u subotu od 19 sati u našoj Gradskoj sportskoj dvorani, dočekuju ŽOK Vinkovci.