°C 9

Gorički rukometaši ostali bez Europe

07.05.2023.

Rukometaši Gorice poraženi su na gostovanju u Poreču s 28:23 te će ovu sezonu Paket24 Premijer lige završiti na petoj poziciji i bez novog izlaska na europsku scenu.

Ekipa Andrije Nikolića 'branila' je pobjedu od dva gola viška iz prvog međusobnog dvoboja u Ligi za prvaka, ali je domaćin nošen podrškom svojih navijača u dvorani Veli Jože ipak stigao do slavlja sa željnom razlikom.

U prvom poluvremenu vodila se velika borba, golom Čakarića u završnici je na semaforu 13:13, ali je Poreč s brzinska dva pogotka osigurao 'plus dva' za nastavak.

Goričani su držali priključak u prvih desetak minuta drugog dijela, ali domaći su tada još malo dodali gas te su došli do ključne prednosti. Otišli su i na pet golova viška i u posljednjih 15 minuta bilo se teško iščupati iz te situacije. Poreč je uspio sačuvati sigurno vodstvo te je u konačnici zasluženo došao do bodova vrijednih četvrte pozicije i doigravanja sa Sesvetama za treće mjesto u Hrvatskoj.

Briljirao je Antonio Ljubić, koji je svojevremeno nosio i dres Gorice, a u mrežu bivšeg kluba utrpao je čak devet komada. Obranama u ključnim trenucima istaknuo se i domaći vratar Bruno Ćopić.

Nikolićevu momčad predvodio je Maksimilijan Jurić sa šest pogodaka, Jakov Dujić dodao je pet, a Filip Goričanec i Tin Tomljanović zaustavili su se na četiri. Juro Čakarić bio je precizan triput, bez promašaja. Mislav Turčić imao je devet obrana, ali sve to nije bilo dovoljno...

Bez već dulje vrijeme ozlijeđenog Svržnjaka i bez pomoći Adama Šalića nije se moglo puno više u ovoj završnici sezone. Klub su tijekom sezone napustili i Dominik Gal, koji je karijeru nastavio u svojoj Mađarskoj te kapetan Hrvoje Ceković, koji je dobio priliku u PPD Zagrebu, što se sve odrazilo na konačni rezultat HRK Gorica u ovoj sezoni.