°C 11

Goričani u završnici ipak 'preplivali' Savu, Kurilovec slavio kod Bistre

09.08.2020.

Nogometaši Gorice izborili su mjesto u finalu Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije a time su osigurali i plasman u ždrijeb Hrvatskog nogometnog kupa, gdje su prošle sezone stigli do povijesnog četvrtfinala.

Turopoljski prvoligaš gostovao je kod Save u Strmcu Samoborskom, a odluka o pobjedniku pala je u finišu dvoboja.

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti, iz penala kojeg je realizirao Zelenika, a prednost je čuvao čak 70 minuta.

Mrežu Save načeo je Ndiaye, 15-ak minuta prije kraja, dok je Hrvoje Babec samo četiri minute kasnije osigurao potpuni preokret. U samoj završnici Kalik i Šroler dovršili su posao, za konačnih 1:4.

Gorica će u finalu igrati protiv pobjednika dvoboja Kurilovca i Vrbovca, koji se u Vrbovcu igra u utorak 11. kolovoza od 18 sati.

Kurilovčani su u četvrtfinalu slavili 1:3 na gostovanju u Bistri, kod trećeligaškog rivala.