°C 8

Dino Bošnjak u životnoj formi

10.07.2022.

Još jednu fenomenalnu utrku odradio je Dino Bošnjak, koji je na međunarodnom mitingu u slovenskom Novom Mestu osvojio zlatnu medalju, ali i srušio svoj osobni rekord na 5000 metara!

Dino je bio izuzetno uvjerljiv, nije imao prave suparnike na stazi i možda je to jedan od razloga što mu je nedostajalo tek 28 stotinki sekunde da sruši aktualni hrvatski rekord u ovoj disciplini, koji još od 2003. godine drži Dalibor Blagač.

Nedavno je 28-godišnji Bošnjak na Prvenstvu Balkana osvojio zlato na 5000 metara s vremenom 13:50.86, što mu je bio najbolji rezultat karijere.

U Novom Mestu je trčao čak 12 sekundi brže te smo sigurni kako će uskoro 'pasti' i hrvatski rekord star gotovo dva desetljeća!

"Moramo priznati da nas je Dino pomalo razmazio ovogodišnjim fantastičnim rezultatima tako da uskoro očekujemo i da padne pokoji nacionalni rekord," javili su nam iz njegovog kluba AK Velika Gorica.

Boje Hrvatske u Sloveniji branili su i Marko Čeko, koji je pobijedio u skoku u dalj sa skokom od 7,65 m, Marino Bloudek je bio drugi na 1500 m sa 3:43,77, Hrvoje Čukman treći na 110 m prepone sa 14,14, a Jakov Vuković drugi na 400 m sa 47,52. Od naših atletičarki spomenimo pobjednicu na 1500 m Klaru Andrijašević, koja je slavila sa 4:36,99 te Saru Aščić koje je bila treća u skoku u vis s preskočenih 1,75 metara.