°C 6

Dino Bošnjak još jednom potvrdio svoju dominaciju

27.12.2021.

Iako smo i kalendarski ušli u zimu, a već tjednima su temperature blizu ili ispod nule, trkači iz AK Velika Gorica ne propuštaju bilo kakvu priliku za natjecanje.

Dino Bošnjak još je jednom potvrdio svoju dominaciju u Hrvatskoj na srednjim prugama. Održano je treće izdanje Westgate utrke i Dino je 5000 metara prošao u vremenu 14:54 te je osvojio prvo mjesto!

Na trci su uspješno nastupili i Noa Tončinić i Marin Gorenjak, koji su osvojili zlato i srebro u svojoj U-20 kategoriji.

U ukupnom poretku Noa je s vremenom 16 minuta i 13 sekundi bio deveti, dok je Marin istrčao 17:03, što mu je bilo dovoljno za 15. poziciju u jakoj konkurenciji.

Zapaženi rezultat ostvarila je i Mirjana Šimek Bilić, koja je s vremenom 18:55 pobijedila u svojoj kategoriji Ž-35, a tim je rezultatom osvojila peto mjesto u ukupnom poretku atletičarki.

Westgate Božićnu utrku organizirao je Atletski klub Fit iz Zaprešića.