°C 19

Bez senzacije u Kutiji šibica

17.11.2023.

Dobro je u najavi gostovanja kod hrvatskog prvaka govorio kapetan Gorice Hrvoje Ceković, koji je istaknuo kako će Zagreb sigurno ovaj dvoboj shvatiti ozbiljno, ali i kako će Gorica pokušati odigrati 'svoju' igru i pokazati dobar rukomet.

I tako je i bilo. Pogotovo u prvom poluvremenu, kad je Gorica pružila odličan otpor, a pet minuta prije poluvremena je imala i tri pogotka prednosti! Međutim, tada su Zagrebaši očekivano zaigrali ozbiljnije, do predaha su zaostatak smanjili na 'minus jedan', a u nastavku dodatno stisnuli svoje obrambene i Gorica u drugom poluvremenu nije imala gotovo nikakva rješenja za domaću obranu, koja je u četvrtak u Ligi prvaka europskog doprvaka Kielce zadržala na samo 22 pogotka.

Vodila se ravnopravna borba sve do 15-ak minuta prije kraja, kad je Zagreb otišao na pet razlike i prelomio ovaj dvoboj. U završnici je prednost postala i dvoznamenkasta, a završilo je s (pre)uvjerljivih 35:24. Gorica je u prvom dijelu zabila čak 17 golova, ali je u nastavku suparničku mrežu zatresla tek sedam puta.

U ekipi Tomislava Mesarova po četiri pogotka postigli su Ivan Laljek, Juro Čakarić, Jakov Dujić i Matej Svržnjak, Vid Starčević je dodao tri komada, bez promašaja, dvaput su precizni bili i Cikatić i kapetan Ceković, a jednom je zabio i Zvonimir Turkalj. Marin Sorić je upisao sedam obrana, a jednu je dodao i Jozepović.

Nakon iscrpljujućeg dvoboja u Ligi prvaka trener Andrija Nikolić, bivši uspješni strateg Gorice, odmorio je Mandića, Čupića i Walczaka, a prvo ime je u ovoj pobjedi bio Luka Lovre Klarica, još jedan bivši član Gorice, sa sedam pogodaka. Davor Ćavar dodao je pet, Zvonimir Srna dva, a Paolo Kraljević jedan gol. Sve redom igrači koji su nosili gorički dres.

Za Goricu tek sada slijedi najvažniji dio sezone i zahtjevna borba za ulazak u Ligu za prvaka. U idućem kolu, 22. studenog u 19.30 sati, u Gradsku sportsku dvoranu stižu Sesvete, nakon toga slijede dva gostovanja, kod Moslavine i Trogira pa domaći okršaj s Osijekom, nakon kojeg će se, nadamo se, u goričkoj dvorani slaviti plasman u doigravanje među šest najboljih hrvatskih klubova.