°C 8

Zadar express prohujao kroz Goricu

28.10.2017.

Igor

Stolnoteniski derbi između Velike Gorice Stanfar i zadarskog Donata sasvim zasluženo pripao je gostima. Zadrani koji su u Veliku Goricu doputovali bez Slovenca Gregora Komca slavili su s uvjerljivih 4:0 potvrdivši tako epitet prvog favorita lige.

Poraz se vrlo lako mogao pretvoriti i u pozitivniji rezultat. Naime, nakon što je Karlo Javor poražen od prvog zadarskog reketa, Tomislava Zubčića za stol je došao Marko Habijanec od kojeg se očekivala pobjeda nad Ivanom Zeljkom. Krenuo je meč u tom smjeru, prvi set Habijanec je osvojio, da bi u drugom u kojem je propustio nekoliko set lopti izgubio sa 17:15. Bio je to pokazat će se kasnije presudni set tog meča, ali i cijelog susreta. U naredna dva seta Habijanec više nije bio na očekivanoj razini te je Zeljko donio Zadranima drugi poen.

Zadarsku pobjedu nagovijestio je Antonio Goja koji je uspio iznenaditi Martina Petrovića koji je u dva navrata vodio, no nije imao mirnoće da meč u kojem je u četvrtom i petom setu imao meč lopte privede kraju. Goja je pak svoju jedinu meč loptu iskoristio čime je igra parova postala tek formalnost u kojoj su Zubčić i Zeljko s 3:0 porazili Habijaneca i Petrovića, koji su nakon gubitka pojedinačnih mečeva potonuli što se itekako osjetilo, ali i vidjelo na njihovoj igri.

1. HL ZAPAD, 3. KOLO
STK VELIKA GORICA STANFAR – STK DONAT ZADAR 0:4
Karlo Javor – Tomislav Zubčić 0:3 (5:11, 9:11, 15:17), Marko Habijanec – Ivan Zeljko 1:3 (11:5, 15:17, 5:11, 6:11), Martin Petrović – Antonio Goja 2:3 (11:5, 6:11, 11:6, 10:12, 12:14), Marko Habijanec/Martin Petrović – Tomislav Zubčić/Ivan Zeljko 0:3 (10:12, 7:11, 7:11)

Zadar express prohujao kroz Goricu Zadar express prohujao kroz Goricu Zadar express prohujao kroz Goricu Zadar express prohujao kroz Goricu Zadar express prohujao kroz Goricu Zadar express prohujao kroz Goricu Zadar express prohujao kroz Goricu Zadar express prohujao kroz Goricu