°C 16

Velikogoričankama pobjeda, Nebu pohvale

06.02.2017.

Igor

Županijski odbojkaški derbi u okviru desetog kola 1. B lige između ekipa Velike Gorice i Neba odigran je sinoć u Gradskoj sportskoj dvorani. Očekivano slavile su domaće odbojkašice s 3:1 u setovima, no za prikazani umjetnički dojam i borbenost prolaznu ocjenu dobivaju i gošće iz Zaprešića.

S pravom se domaći trener Dražen Uzelac pribojavao ove utakmice, jer ekipa Neba je uvjerljivo posljednjednje plasirana te je uoči susreta u Velikoj Gorici osvojila tek jedan set. Moglo se podcjenjivanje domaćim igračica uvelike obiti o glavu, jer gošće su u Velikoj Gorici odigrale hrabru utakmicu. Štoviše, u prvom su setu propustile realizirati i set loptu, no zato su u drugom bolju igru okrunile osvajanjem seta.

Uz dosta sreće domaće su igračice osvojile treći set u kojem su u većem dijelu bile i rezultatskom zaostatku, da bi u četvrtom bile dominantnije nedopustivši igračicama Neba da ozbiljnije ugroze njihove vodstvo koje su držale od prvog do posljednjeg poena.