°C 10

Težak tjedan za Sesara i njegove košarkaše

20.12.2020.

Košarkaši Gorice nisu s dobro proveli na gostovanju u Zadru. Domaćin je slavio 74:55 i tako zadržao mjesto na vrhu ljestvice domaćeg prvenstva.

Ekipa Josipa Sesara upisala je treći poraz, iako je odlično otvorila dvoboj i nakon prve dionice imala tri poena prednosti (14:17). Druga četvrtina u potpunosti je (25:8) pripala Zadranima, koje u ovom dvoboju zbog zdravstvenih problema nije s klupe vodio Veljko Mršić, nego Ivan Perinčić, Sesarov prošlosezonski pomoćnik.

Bikovi su u nastavku prijetili, imali dobre dionice igre, ali razliku nisu spustili ispod deset koševa.

Zadrani su Goricu sveli na samo 55 poena i razočarani trener Sesar je nakon poraza samo čestitao suparniku na ostvarenoj pobjedi.

Jedini donekle napadački raspoloženi bio je Krešimir Ljubičić s 14 poena (6/13) i osam skokova. Nitko drugi nije imao dvoznamenkasti učinak...

Zadar je predvodio Justin Carter sa 17 koševa i devet uhvaćenih lopti, dok je Domagoj Vuković dodao 14 poena i devet skokova.

Nažalost, nakon ispadanja od Splita u osmini finala Kupa Kreše Ćosića stigao je i prvenstveni poraz od vodećeg Zadra, a već u srijedu u Gradsku sportsku dvoranu stiže i Cibona.