°C 19

Taurusi ispustili pobjedu u derbiju

04.03.2023.

Damir Žbulj

Igrači Futsal Gorice propustili su prvu 'meč loptu' za osvajanje naslova prvaka 2. HMNL Zapad i plasman u kvalifikacije za 1. HMNL. Na gostovanju kod Uspinjače Gimke poraženi su 5:4, iako su na poluvremenu imali 2:3 prednost na semaforu...

U legendarnoj Kutiji šibica okupio se popriličan broj zaljubljenika u ovaj sport, ali na radost domaćih navijača bodovi su ostali u Zagrebu.

Uspinjača je povela pogotkom Kosora već u trećoj minuti, ali su Crveno-crni preko Josipa Jurića, koji je zabio spektakularan gol poslije kornera te Ivice Majića i Bruna Jakovljevića osigurali vodstvo na predahu.

Ipak, u nastavku novi preokret, a za vrijedne bodove zagrebačke momčadi zabijali su Toth, Paus i Herceg, koji je iskoristio igru Goričana bez vratara. Mirko Rogošić je praktički u zadnjoj sekundi smanjio zaostatak na jedan gol pa nije bilo više vremena za potpuni povratak.

Taurusi su na kraju ostali i bez bodova, ali i bez Jakovljevića, koji je zbog ozljede morao ranije napustiti igru.

Futsal Gorica imala je i velikih zamjerki na suđenje Nikole Jelića, Dina Kramara i Matea Videca, zbog prigovora su javne opomene dobili i 'predstavnik kluba' Igor Mostarlić i Dario Šestić, Vinko Vardić i Ivica Majić, ali na kraju Uspinjača Gimka dolazi do izuzetno vrijednih bodova u borbi za ulazak u kvalifikacije za 1. HMNL.

Crveno-crni su i dalje na vrhu ljestvice s 37 bodova te i dalje imaju sve u svojim rukama. Uspinjača Gimka ima četiri boda zaostatka, ali i susret manje, dok je HMNK Rijeka na 28 bodova, uz dvije utakmice minusa.

U idućem kolu Futsal Gorica je slobodna, a onda slijedi vjerojatno i najvažniji okršaj sezone, gostovanje kod Rijeke.