°C 9

Rukometaši Gorice bez šansi kod hrvatskog prvaka

26.02.2022.

Damir Žbulj

Rukometaši Gorice nisu imali šanse na gostovanju kod PPD Zagreba u Kutiji šibica, u drugom kolu Lige za prvaka.

Iako su priliku dobili igrači iz drugog plana, hrvatski prvak rutinski je stigao do novih bodova.

Zagrebaše su u 37:26 slavlju predvodili Davor Ćavar i Luka Lovre Klarica. Obojica su u svojoj karijeri nosili dres Gorice, a Ćavar je i legenda velikogoričkog rukometa te je 2019. godine bio izabran i za najboljeg sportaša našeg grada.

"Utakmica je bila zanimljiva prvih 15-ak minuta, igralo se gol za gol, a onda smo mi malo stisli u obrani, zabili nekoliko lakih golova te smo stvorili razliku. U nastavku smo se odvojili na deset razlike te smo zasluženo pobijedili," rekao je nakon utakmica Klarica, koji je mrežu gostiju pogodio sedam puta. Ćavar je precizan bio šest puta.

Ivan Laljek je bio prvo ime Gorice sa sedam golova, dok je Lucian Bura zaustavljen na šest pogodaka.