°C 6

Rudarima počinje najvažniji dio sezone

11.03.2019.

Rukometaši Rudara porazom su zaključili prvi dio sezone Premijer lige. Spačva je na svom terenu u Vinkovcima bila izuzetno motivirana i s 33:28 (18:12) je potvrdila svoje mjesto u Ligi za prvaka.

Rudaru ostaje borba za premijerligaški opstanak, a u prvom susretu čeka ih gostovanje u Rijeci kod Zameta.

Ekipa iz Ruda priključak je u Vinkovcima držala većim dijelom prvog poluvremena, no, u posljednjih desetak minuta Spačva radi razliku i s velikih 'plus šest' odlazi na predah. U nastavku je domaćin mirno čuvao stečenu prednost i na kraju stigao do zasluženog slavlja.

U redovima Rudara prednjačio je Matej Štajnkler sa sedam golova, dok je Valentino Runtas dodao pet iz pet pokušaja.

Rudar u natjecanje Lige za ostanak kreće s pretposljednje pozicije, s dva boda više od Varaždinaca i jednim manje od Gorice, labinskog Rudana i Zameta.