°C 7

Pobjeda vrijedna Lige za prvaka

19.12.2022.

Rukometaši Gorice u posljednjem kolu regularnog dijela Paket24 Premijer lige odlučivali su sami o svojoj sudbini i hoće li i ove sezone igrati Ligu za prvaka, među šest najboljih hrvatskih klubova.

Prvi zacrtani cilj su ispunili, na svom parketu su nadigrali Rudar iz Ruda, ekipu koja ih je na svom terenu svladala ove sezone, pa ćemo tako Goričane ponovno gledati u okršajima s Nexeom i Dubravom, ali i PPD Zagrebom, Sesvetama i Porečom.

Subotnjom pobjedom Metković-Mehanike nad Dubravom bilo je jasno kako Rudari više nemaju izgleda za plasman u Ligu za prvaka pa je iz te perspektive Goričanima ipak bio malo olakšan put do slavlja.

Solidnu prednost od šest razlike domaći su akumulirali već u prvom poluvremenu, ali su u nastavku odjurili i na 11 golova viška te su mirno priveli utakmicu kraju.

Završilo je 31:26, uz sedam golova i kapetana Cekovića i mladog Jakova Dujića. Filip Goričanec i Kajo Cikatić dodali su svaki po pet komada.

Na posudbu je u Goricu iz Zagreba stigao i Gabriel Buvinić, 23-godišnje lijevo krilo, koji je protekle dvije sezone bio najbolji strijelac Paket24 Premijer lige, dok je nosio dres Umaga. Gostima iz Ruda zabio je četiri pogotka iz šest pokušaja. Sladoljev je imao osam, a Turčić tri obrane.

Nažalost, utakmicu je zbog ozljede ranije morao napustiti Tin Tomljanović.

Prvo ime poraženih bio je Alan Javor s pet golova.

Rukometaši sada idu na zasluženu pauzu, barem oni koji nemaju reprezentativne obveze.

Trener Gorice Andrija Nikolić je i izbornik hrvatske juniorske reprezentacije te je već od ponedjeljak u Poreču na četverodnevnim pripremama.

Na popisu su i četvorica Goričana, vratar Mislav Turčić, krilo Rok Malin, pivot Adam Šalić i bek Jakov Dujić.

Juniori će u siječnju igrati kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, u talijanskoj Pescari od 6. do 8. siječnja, a protivnici su im vršnjaci Izraela, Crne Gore i domaćina Italije.

Nastavak sezone na domaćim parketima i početka Lige za prvaka predviđeni su za veljaču.