°C 4

Novo zlato za Bošnjaka, Nina Vuković najmlađa u seniorskom finalu PH

11.08.2020.

Sjajni Dino Bošnjak nastavio je dominaciju na atletskom prvenstvu Hrvatske, novim šampionskim naslovom na 5000 metara!

Nakon što je osvojio zlato na 3000 metara član AK Velika Gorica se najsjajnijim odličjem okitio i drugog dana natjecanja na stadionu Mladosti uz Savu.

Slavio je Dino s vremenom 14:53,79, srebrni je bio Zlatko Kožuhar iz AK Agram (14:57,51 ), a brončani Tomislav Novosel iz AK Dinamo-Zrinjevac (15:00,61), kojem je to bio osobni rekord.

Nina Vuković iz Maraton kluba Velika Gorica, juniorska viceprvakinja Hrvatske, nastupila je u utrci na 800 metara te je na kraju osvojila sedmo mjesto s vremenom 2:24,85. Najbrža je bila Maja Pačarić iz AK Varaždin (2:10,74), Ivona Zemunik (ASK Split) osvojila je srebro (2:11,96), dok je Sara Vidaković (AK Dinamo-Zrinjevac) uzela broncu (2:12,88). Nina je u finalu seniorskog prvenstva Hrvatske bila najmlađa natjecateljica.

Prvakinja i viceprvakinja Hrvatske su čak devet godina starije od Nine.

(Foto: AK Agram)