°C 7

Nove medalje za goričku atletiku na prvenstvu Hrvatske u štafetama, Bošnjak i dalje dominira dugim prugama

09.05.2023.

Damir Žbulj

Počela je atletska sezona na otvorenome, uz zapažene rezultate trkača Atletskog kluba Velika Gorica, ali i naših goričkih atletičarki Nine Vuković, Tene Martinec, Eme Vuković, u dresu AK Zagreb.

Na prvenstvu Hrvatske u štafetama Nina Vuković, Tena Martinec te Natalija Švenda i Kristina Duek iz AK Zagreb bile su zlatne na dionici 1200 - 400 - 800 - 1600 metara, s vremenom 11:44,82. Štafeta 4×200 metara s vremenom 1:40,50 u sastavu Ema i Nina Vuković te Margareta Risek i Natalija Švenda bila je brončana.

Tena Martinec, Lukas Cik, Kristina Dudek i Franko Novokmet osvojili su srebro u mix utrci 4x400 metara.

Odlična je bila i štafeta Atletskog kluba Velika Gorica u sastavu Noa Tončinić, Ivan Laljek, Marin Gorenjak i Dino Bošnjak, koja je utrci 1200 – 400 – 800 – 1600 metara osvojila brončanu medalju s rezultatom 10:26,37, iza štafeta Karlovca i Dinamo-Zrinjevca.

Dino Bošnjak je ponovno osvojio naslov prvaka Hrvatske na 10000 metara! Uvjerljivo je stazu prošao u vremenu 30:25,2, dok je srebrni Dorian Miškulin iz AK Svetice trčao 30:40,8.

Noa Tončinić je sudjelovao u juniorskoj utrci na 10000 metara, a sa svojim rekordom na toj dionici (37:38,5) osvojio je četvrto mjesto.