°C 16

Nezaustavljivi Taurusi slavili u još jednom derbiju

21.02.2022.

Još jedan korak bliže drugoligaškoj tituli napravila je Futsal Gorica Epic Brozo, koja je u derbiju s Otočcem ostvarila uvjerljivu 5:1 pobjedu.

U srednjoškolskoj dvorani Taurusi su bili dominantni i gosti jednostavno nisu imali nikakve šanse.

Za početnu prednost Crveno-crnih pobrinuo se u otvaranju dvoboja Ivan Matan, ali je ubrzo izjednačio Matija Ostović, jedan do najboljih strijelaca 2. HMNL Zapad.

Ipak, u finišu prvog dijela Jure Copić postiže dva pogotka i Goričani u odličnom raspoloženju odlaze na predah.

Željko Petrović je u drugoj minuti drugog poluvremena povećao vodstvo, a za konačnih 5:1 pobrinuo se ponovno raspoloženi Copić, koji je tako kompletirao hat-trick dvije minute prije kraja dvoboja.

U pobjedničkom sastavu bili su Tomislav Hercigonja, Ivan Matan, Dario Šestić, Željko Petrović, Jure Copić, Pavao Ježić, Filip Vojnović, Marko Grdić, Tino Čirjak, Karlo Prpić, Vinko Vardić, Borna Kušlan, Darko Duvnjak i Leonardo Mostarlić.

Sjajan je pogled na ljestvicu jer Futsal Gorica Epic Brozo na vrhu ima 27 bodova, tri više od MNK Jesenje, koji ima i jednu odigranu utakmicu više.

Upravo je derbi kod drugoplasirane ekipe na rasporedu u idućem kolu.

Jesenje u svojim redovima ima trenutno vodećeg topnika lige, Filipa Hanžića, a u proteklom kolu napunili su mrežu 'fenjeraša' Zagreba 92.

Samo pobjednik 2. HMNL Zapad ulazi u kvalifikacije za promociju u najviši rang hrvatskog klupskog futsala.