°C 6

Jastrebovi deklasirali Lomnicu i osigurali titulu!

20.05.2023.

Damir Žbulj

Sve dvojbe oko titule prvaka Jedinstvene županijske nogometne lige, ako ih je uopće bilo, otklonili su nogometaši Jaske Vinogradar u izravnom okršaju s drugoplasiranom Lomnicom.

Jastrebovi su samo potvrdili svoju dominaciju, koja je krenula još prošle sezone, jer nevjerojatnih 45 prvenstvenih utakmica nisu poraženi! Nastavilo se to i protiv Lomnice, koja na terenu SC Marijan Bradvić Mara nije imala nikakve šanse...

Pogotovo nakon isključenja Petra Gudelja sredinom prvog poluvremena, koji je prijetio sucu Spudiću nakon dosuđenog kaznenog udarca za domaće.

Sve je za goste krenulo nizbrdo već u drugoj minuti, kad je Luka Rupčić svojim 30. ovosezonskim pogotkom nagovijestio uvjerljivo slavlje.

Rupčić je zbog ozljede ubrzo morao napustiti travnjak i nadamo se kako će ubrzo ponovno biti spreman za nove izazove.

Marko Kelava je zadržao mirnoću poslije petominutnog prekida te je s bijele točke povećao prednost domaćih.

Sve je bilo odlučeno u 36. minuti dvoboja, kad je Martin Bašić pospremio loptu u mrežu Lomnice.

Konačnih 4:0 postavio je Martin Borković početkom nastavka i tu je priči na travnjaku bio kraj, ali je krenulo slavlje na ispunjenoj jaskanskoj Centrali.

Gosti su u ovom susretu pokazali tek nepotrebnu nervozu, a Jaska je dominantnom partijom apsolutno zasluženo trofej JŽNL-a pospremila u svoje vitrine!

Već sada za Sanjina Lucijanića i njegove nogometaše kreću pripreme za viši rang, odnosno 4. NL Središte Podskupina B!

Slavlje nad Lomnicom osigurali su kapetan Braje, Španić, Meter, Krnjus, Mićunović, Kelava, Bašić, Tvrtko Nad, Rupčić, Miščin, Martin Borković te Borna Kordić, Tin Borovec, Tin Mesić, Dorian Belan i Tomi Kopić, koji su ušli s klupe.

Još su tri kola do kraja sezone, u idućem će Jastrebovi gostovati u Obrezini kod Mladosti, nakon toga i kod Bregane, dok će se 10. lipnja titula još jednom proslaviti pred domaćim navijačima protiv Klokočevca.