°C 5

Ines Grdenić, Sadea Bećirović i Ana Lenard prvakinje Hrvatske u karateu!

18.04.2021.

Bez obzira na pandemijske uvjete i otežano treniranje, sjajne velikogoričke karatistice ponovno su pokazale kako su među najboljima u Hrvatskoj.

Trofejna Ines Grdenić to je i potvrdila novom zlatnom medaljom i naslovom seniorske prvakinje države, koje je osvojila na PH održanom u Zagrebu, u dvorani Martinovka.

U kategoriji do 50 kilograma Ines je odradila tri vrhunske borbe, uvjerljivo je pobijedila Stellu Polonijo (8:0), Laru Weissmann (2:0) i Jelenu Pehar (3:1) te se popela na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Mia Mijović, njena klupska kolegica iz Karate kluba Velika Gorica, osvojila je u istoj kategoriji brončanu medalju, nakon 2:1 poraza od Jelene Pehar.

"Djevojke su ostvarile odličan rezultat. Klub je ponosan na obje članice te im ovim putem i čestitamo," poručio je njihov trener Goran Živković.

Za Ines sada slijede pripreme za Europsko prvenstvo, koje će se u svibnju održati u Poreču.

"Mia nastavlja pripreme po planu i programu U21 reprezentacije, jer Europsko prvenstvo za mlađe seniorke je u kolovozu u Finskoj," dodao je Živković.

Naslov prvakinje Hrvtske osvojila je i Ana Lenard iz Karate kluba Samobor a zlatna je bila i Sadea Bećirović.

Dino Šimunec osvojio je brončanu medalju, Ivan Terihaj i Magdalena Šuflaj u borbama su bili peti.

Lucija Gečević je u katama zaslužila srebrnu medalju.

PRVENSTVO HRVATSKE ZA SENIORE, 1.dan Ana Lenard ,do 61 kg, 1.mjesto Sadea Bećirović, do 68 kg, 1.mjesto Dino Šimunec,...

-60 kg: DINO POVRŽENIĆ (Karlovac 1969) - Kristijan Lacković (Ippon Zg) 3-0
-67 kg: BORAN BERAK (TAD Rijeka) - Stjepan Štimac (Stijena)   0-0 (sud. pr)
-75 kg: ENES GARIBOVIĆ (Varaždin) - Ivan Martinac (Hercegovina Zg)      1-0
-84 kg: IVAN KVESIĆ (Hercegovina Zg) - Ante Mrvičić (Hrvatski dragovoljac) 4-3
+84 kg: ANĐELO KVESIĆ (Hercegovina Zg) - Karlo Raguž (Hrvatski dragovoljac)    4-0