°C 6

Gorički uragan otpuhao Sesvete: Fantastični Lucian Bura brojao do 14, bez promašaja

23.11.2020.

Rukometaši Gorice nastavili su tamo gdje su stali prije desetodnevne izolacije zbog koronavirusa! U posljednjem nastupu deklasirali su Umag s 14 golova razlike, a u dvoboju koji je trebao biti derbi s 30:23 nadigrali su teško porazili Sesvete i tako ponovno preuzeli vodeću poziciju na ljestvici Paket24 Premijer lige.

Nakon ravnopravnog prvog dijela Goričani su u nastavku ubacili u veću brzinu, zaigrali svoju prepoznatljivu čvrstu obrani na koju gosti jednostavno nisu imali odgovora.

Drugi dio su Sesvete otvorile pogotkom za minimalnu vodstvo, posljednje na utakmici. Tada je krenuo gorički uragan i u desetak minuta domaći okreću rezultat u svoju korist, odlaze na pet golova viška i prelamaju utakmicu.

Razlika je narasla na 'plus devet' na ulasku u zadnjih deset minuta (27:18) i u samom finišu su Sesvete tek 'ušminkale' neizbježan poraz.

BURA 'ZALEDIO KOSTI' SESVEĆANA

Briljirao je ove večeri nepogrešivi Lucian Bura s 14 golova iz isto toliko pokušaja, što je praktički bila polovica svih pogodaka Gorice.

Sjajan je bio i kapetan Ceković sa sedam zgoditaka , uz tek tri promašaja.

Stipe Purić je imao osam obrana, Sladoljev je dodao tri, od čega je jedna bila i protivničkog sedmerca.

Kod Sesveta bolji od ostalih Krndelj sa šest golova i Mudrinjak s osam obrana.

Već u srijedu u Gradskoj sportskoj dvorani Gorica igra odgođeni dvoboj šestog kola s Porečom.

Na ljestvici je momčad Andrije Nikolića na vrhu s pet pobjeda i remijem protiv Varaždina.