°C 8

Gorica napunila mrežu 'bratskog' Kurilovca, Matar zabio svom mlađem bratu

31.03.2021.

Kao pripremu za subotnji derbi s Rijekom na Gradskom stadionu nogometaši Gorice odigrali su utakmicu protiv 'bratskog' Kurilovca, vodeće momčadi 3. HNL Središte.

Siniša Oreščanin još uvijek nema na raspolaganju reprezentativce Lovrića, Krizmanića, Špikića, Babeca, Juniora i Doke, Liberijac Nimely je dobio poštedu, a Joeyja Suka zbog loma noge neće biti još dugo...

Nisu niti Kurilovčani istrčali u najjačem sastavu pa je i konačnih 7:1 sasvim realni odnos snaga na travnjaku, pogotovo u drugom poluvremenu.

Gorica je povela u otvaranju dvoboja, poslije kornera Hamada i udarca glavom Mudrinskog, no, gosti su stigli do izjednačenja u 20. minuti, zabio je Marin Sudar na dodavanje Bakule.

Hamad se krajem prvog dijela i upisao u listu strijelaca, a s minimalnom prednošću Goričana odlazi se na predah.

Početkom nastavka poentirao je i Mitrović, koji je prije nekoliko dana bio strijelac za hrvatsku U-20 reprezentaciju, a mrežu Kurilovca u 58. minuti pogađa i Dvorneković.

Za peti gol Gorice zaslužan je mladi Josip Ivan Zorica, poslije dobre akcije Pršira i Keite. Nažalost, Pršir nije na travnjaku dočekao kraj utakmice, zbog ozljede gležnja morao je ranije u svlačionicu.

Mitrović je u završnici još jednom precizan, majstorski je prebacio protivničkog vratara, inače mlađeg brata senegalskog napadača Gorice Dieya.

Matar je nadmudrio Falloua u samom finišu dvoboja i tako postavio konačni rezultat.

Ekipa Marka Pancirova poslužila je kao dobar 'sparing partner', a svojim trećeligaškim obvezama vraća se kod Lučkog, kojeg s klupe vodi njihov bivši trener Perica Vidak.

HNK GORICA: Banić (od 46. Išek) - Musa, Moro, Jovičić (od 46. Steenvoorden), Keita - Zavalić (od 62. Kalik), Pršir - Hamad (od 62. Cahani), Delfi (od 46. Mitrović), Dvorneković (od 62. Zorica) - Mudrinski (od 62. Matar). Trener Siniša Oreščanin.
NK KURILOVEC: Beljan (od 46. Fallou) - Bolješić, Matijević (od 70. Milanović), Lo Serigne (od 70. Golubić), Krpan (od 59. Kastrati) - Maloku (od 59. Muhar), Tolj, Celčić - Hodak, Bakula - Sudar (od 59. Brlek). Trener Marko Pancirov.

(Foto: HNK Gorica)