°C 14

Futsal Gorica 'petardom' do titule 'jesenskog prvaka'

20.12.2021.

Nakon domaćeg poraza od MNK Jesenje, prvog ove sezone. malonogometaši Futsal Gorice odigrali su sjajnu utakmicu na gostovanju u Otočcu te su u okršaju s izravnim konkurentom ponovno preuzeli vrh ljestvice Druge HMNL Zapad, ali i osvojili titulu 'jesenskog prvaka'!

Nadamo se kako će Futsal Gorica na prvoj poziciji ostati do kraja natjecanja te kako će imati priliku izboriti prvoligaško društvo, što je primarni klupski cilj i ove sezone.

Goričani su na gostovanju kod Otočca demonstrirali svoju kvalitetu te su zasluženo slavili. Darko Duvnjak načeo je mrežu domaćina u devetoj minuti, a u samom finišu prvog dijela Tonković je autogolom povećao prednost.

Renato Rumbak zabio je početkom nastavka za 0:3, a Ivan Matan zaslužan je za četvrti gostujući gol u 26. minuti.

Domaćin je propustio smanjiti zaostatak u 28. minuti, kad nisu realizirali šesterac i tada je bilo jasno kako će ovaj dvoboj završiti.

Željko Petrović zaslužan je za 'petardu' Gorice u 30. minuti, dok je Otočac u završnici preko Krznarića postavio na konačnih 1:5.

Futsal Gorica je vodeća prije nastavka sezone s 21 osvojenim bodom, dva više od Uspinjače Gimke, dok Otočac i Jesenje imaju 18 bodova.

Između tih klubova vodit će se glavna borba za osvajanje naslova prvaka!

Za Goricu su u Otočcu igrali Pavao Ježić, Dario Šestić, Renato Rumbak, Željko Petrović, Ivan Matan; Luka Lovrek, Leonardo Mostarlić, Tino Čirjak, Darko Duvnjak i rezervni vratar Tomislav Hercigonja.