°C 6

Futsal Gorica Epic Brozo ponovno 'gazi'

05.12.2022.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrali su igrači Futsal Gorice Epic Brozo, a na kraju su u dramatičnom derbiju s Uspinjačom Gimkom slavili rezultatom 4:3.

Bio je to zanimljiv i uzbudljiv dvoboj s puno tenzija, u završnici je Darko Duvnjak zaradio isključenje, ali ipak bez posljednica na konačni ishod.

Gosti su poveli u osmoj minuti preko Filipa Kosora, ali to je tek 'razbudilo' Goričane, koji su do kraja prvog dijela uspjeli ne samo okrenuti rezultat u svoju korist, nego i napraviti ključnu razliku.

Josip Jurić je u 13. minuti zabio za izjednačenje, a isti igrač već u idućoj minuti poentira za vodstvo domaćih.

Istaknuo se i Franjo Matković, golovima u završnici prvog poluvremena, koji su se na kraju pokazali presudnima.

Izgledalo je početkom nastavka kako je utakmica praktički odlučena, ali futsal je izuzetno dinamičan i nepredvidljiv sport i Uspinjača je u razmaku od 33. do 36. minute uspjela dva puta zatresti mrežu kapetana Ježića, što je vratilo dramu u ovaj okršaj.

Sve je moglo biti odlučeno da su Crveno-crni dvije minute prije kraja realizirali deseterac, ali neizvjesnost je ipak potrajala do posljednjeg zvižduka.

Ipak, na kraju apsolutno zasluženo slavlje Futsal Gorice Epic Brozo, koja s pet pobjeda i jednim neodlučenim ishodom drži prvo mjesto ljestvice 2. HMNL Zapad sa 16 bodova. HMNK Rijeka ima bod manje, ali i utakmicu manje, a Taurusi će upravo protiv Riječana igrati u svom idućem nastupu.

U početnoj postavi protiv Uspinjače bili su Pavao Ježić, Bruno Jakovljević, Franjo Matković, Josip Jurić i Leonardo Mostarlić, a zaigrali su i Filip Vojnović, Dario Šestić, Ivica Majić, Vinko Vardić i Darko Duvnjak. Rezervni vratari su Tomislav Hercigonja i Jakov Matković.

U sedmom kolu Gorica je slobodna, a još jedan veliki derbi za vrh ljestvice na rasporedu je 17. prosinca.