°C 11

Futsal Gorica Epic Brozo još jedan korak bliže tituli

14.02.2022.

Možda i ključnu pobjedu u borni za naslov prvaka 2. HMNL Zapad stigli su igrači Futsal Gorice Epic Brozo u derbiju s Uspinjačom Gimkom, legendarnim zagrebačkim malonogometnim klubom.

Crveno-crni su ove sezone istaknuli kandidaturu za plasman u najviši rang hrvatskog futsala i to polako, ali sigurno, potvrđuju na parketu.

U Gradskoj sportskoj dvorani Taurusi su imali i sjajnu podršku gledatelja, što im je bio dodatni vjetar u leđa u kriznim trenucima ovog dvoboja.

Domaći su kontrolirali susret u prvom poluvremenu, a pogotkom Jure Copića imali su i minimalno vodstvo na predahu. Renato Rumbak je početkom nastavka povećao prednost, a Copić je u 29. minuti svojim drugim pogotkom nagovijestio kako će bodovi ostati u Velikoj Gorici.

Međutim, futsal je izuzetno dinamičan sport i dovoljno je malo nepažnje da se protivnik vrati u utakmicu. Dogodilo se to i ovaj put, jer je Uspinjača brzinski, preko Filipovića i Davidovića, uhvatila priključak te u potpunosti zakomplicirala ovaj dvoboj.

Ključnim se pokazao gol Ivana Matana u 33. minuti, kojim je ponovno dva razlike za Goričane.

U završnici je Žuvela ponovno vratio goste u igru, ali je na semaforu ostalo 4:3, za veliko slavlje domaćih malonogometaša.

U početnom sastavu Futsal Gorice Epic Brozo bili su vratar i kapetan Pavao Ježić te Ivan Matan, Renato Rumbak, Dario Šestić i Željko Petrović, a doprinos izuzetno vrijednoj pobjedi u borbi za naslov prvaka i mjesto u kvalifikacijama za 1. HMNL dali su i Filip Vojnović, Tino Čirjak, dvostruki strijelac Copić te Darko Duvnjak. Tomislav Hercigonja, Marko Grdić, Karlo Prpić, Vinko Vardić i Leonardo Mostarlić bodrili su svoje suigrače s klupe.

Cijela ekipa te klupska Uprava i prijatelji Futsal Gorice pobjedu su proslavili u Epic Brozu.

Preuzeli su Crveno-crni ponovno vrh drugoligaške ljestvice s 24 osvojena boda, Uspinjača Gimka ima dva manje, ali i jednu odigranu utakmicu više, baš kao i Otočac, koji ima 21 bod. MNK Jesenje ima 18 osvojenih bodova u devet odigranih kola i sigurno još nije odustalo od borbe za naslov prvaka.

U idućem kolu Goričani dočekuju Otočac, u još jednom velikom derbiju.