°C 14

Fantastična Nina Vuković osvojila nove titule prvakinje i viceprvakinje Hrvatske

06.09.2021.

Sjajna mlada velikogorička atletičarka Nina Vuković ostvarila je nove vrhunske rezultate na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke i seniore.

Iako još uvijek juniorka, Nina je u konkurenciji starijih trkačica osvojila titulu prvakinje Hrvatske na 800 metara i viceprvakinje na duplo kraćoj dionici.

Utrku na 400 metara završila je u vremenu 56,19, ali je malo iskusnija hrvatska reprezentativka Veronika Drljačić bila brža s 54,40. Broncu je osvojila Lara Klojčnik iz ASK Split (58,10).

No, to je bilo samo zaigravanje za onu pravu i omiljenu disciplinu članice i kapetanice Maraton kluba Velika Gorica...

U dramatičnoj utrci na 800 metara Vuković je trčala 2:11,58, dok je srebrna Marcela Gudić iz AK Križevci bila srebrna (2:11,77), a Klara Andrijašević iz makarskog kluba AK Sveti Marko osvojila je broncu (2:12,92 ).

"Tako je Nina osim titule juniorske prvakinje Hrvatske pridodala pobjedničko postolje i titulu prvakinje u konkurenciji mlađih seniorki. Bravo kapetanice," poručili su iz njenog kluba!

U utrci na 800 metara nastupila je i mlađa juniorka MKVG Lucija Sever, koja je kroz cilj prošla u vremenu 2:34,82.

U Karlovcu na PH za mlađe seniore je bio i Noa Tončinić iz AK Velika Gorica, a s 4:12,64 zauzeo je sedmu poziciju u konkurenciji 13 trkača.