°C 7

Dino Bošnjak u Šibeniku srušio rekord staze i osvojio novu titulu prvaka Hrvatske

25.10.2021.

Novi vrhunski rezultat ostvario je naš Velikogoričanin Dino Bošnjak, koji je u sjajnom vremenu 31:21, na zahtjevnoj stazi u Šibeniku, osvojio novi naslov prvaka Hrvatske u cestovnom trčanju na deset kilometara!

'Draženova četvorka' tradicionalna je utrka u povodu rođendana našeg košarkaškog velikana, koja se u njegovom gradu organizira povodom njegovog rođendana.

Trčalo se na tri, četiri, pet i deset kilometara, a Bošnjak je u 'svojoj' disciplini slavio ispred Marina Bloudeka (31:24).

Član Atletskog kluba Velika Gorica je istrčao i najbolji rezultat u povijesti na 'Šibenskih 10'.

Kadetkinja AK Velika Gorica Hana Tašaković je na utrci od tri kilometra osvojila sedmo mjesto (0:11:26), dok je njihov klupski kolega Noa Tončinić u konkurenciji mlađih juniora na pet kilometara osvojio brončanu medalju (0:16:27).

U Šibeniku je na Prvenstvu Hrvatske u cestovnom trčanju nastupio i Bruno Škrinjarić iz Maraton kluba Velika Gorica, a s vremenom 33:57 osvojio je osmo mjesto u ukupnom poretku.