°C 18

Dino Bošnjak osvojio nova dva naslova prvaka Hrvatske, Nina Vuković također zlatna

11.07.2023.

Najbolji gorički sportaš Dino Bošnjak je i ove godine potvrdio svoju dominaciju na domaćim atletskim stazama, osvojivši nove dvije titule prvaka Hrvatske. Na prvenstvu održanom u Karlovcu slavio je na 5000 metara s vremenom 14:45,04, dok je na 3000 metara istrčao svoj najbolji ovosezonski rezultat u toj disciplini te je s 8:15,11 stigao do novog zlata u prebogatoj kolekciji!

Naš ponosni član AK Velika Gorica je na 5000 metara slavio s tek nekoliko desetinki sekunde prednosti ispred Doriana Miškulina iz AK Svetice (14:45,89), dok je na kraćoj dionici bio dominantniji te je ispred Tomislava Novosela iz AK Dinamo-Zrinjevac (8:20,12) finiširao s pet sekundi prednosti.

Naša Velikogoričanka Nina Vuković, koja od ove godine brani boje AK Zagreb, osvojila je seniorski naslov prvakinje Hrvatske na 800 metara s vremenom 2:06,17, ispred klupske kolegice Kristine Dudek (2:07,88).

Nina je već otputovala u finski Espoo, gdje će braniti boje Hrvatske na Europskom prvenstvu za mlađe seniorke i seniore.

Natjecat će se u 'svojoj' disciplini na 800 metara, ali će biti i dio hrvatske štafete na 4x400 metara. Kvalifikacije na 800 metara trče se u četvrtak, a finale je na rasporedu dan kasnije. Nakon toga slijede štafete, a vjerujemo se kako će Nina ponovno razveseliti rezultatom.

Mlada i perspektivna Goričanka Tena Martinec (AK Zagreb), osvojila je seniorsku srebrnu medalju na prvenstvu Hrvatske u štafeti 4x400 metara, u kojoj su trčale još i Klara Kudrić Smerke, Kristina Dudek, Mirna Larva (3:48,22).

U štafeti 4x100 metara Tena je s Nikom Župom, Klarom Kudrić Smerke i Margaretom Risek osvojila četvrto mjesto.

Martinec je na 400 metara osvojila sedmo mjesto (57,21), dok je na 800 metara bila deveta s vremenom 2:26,12. Na 800 metara trčala je Lucija Sever, koja je na kraju bila osma s vremenom 2:25,96.

AK Zagreb je s 12 osvojenih medalja završio treći u Hrvatskoj u ukupnom poretku.

(Foto: AK Zagreb, Renato Branđolica)