°C 6

Bura, Ceković i Sladoljev predvodili slavlje rukometaša Gorice u Vinkovcima

03.10.2021.

Rukometaši Gorice su nakon uvodna dva poraza, od Dubrave i PPD Zagreba, zaredali s dvije pobjede, protiv Poreča i kod Spačve u Vinkovcima.

Ekipa Andrije Nikolića je u završnici prvog poluvremena s tri pogotka razlike, ali je do predaha ipak uspjela uhvatiti priključak u prvom poluvremenu, ali su se Goričanec, Baković i Tomašić pobrinuli da se u nastavak uđe s 14:14.

U drugom poluvremenu Goričani u potpunosti preuzimaju inicijativu i na krilima sjajnog Luciana Bure i kapetana Hrvoja Cekovića rade razliku, koju domaći više nisu uspjeli sustići.

U nekoliko navrata bilo je i 'plus pet', a Spačva je u finišu tek malo 'ušminkala' poraz pa je završilo 28:30.

Bura je ponovno bio praktički nezaustavljiv, a protivničku mrežu je zatresao 11 puta iz 14 pokušaja. Posebno su inspirirani bili i Ceković sa sedam golova, uz tek jedan promašaj, ali i vratar Tomislav Sladoljev, koji je upisao 13 uspješnih intervencija, a na golu je bio cijelu utakmicu.

Ponovno je Gorica bila bez nekoliko ključnih igrača, poput Laljeka, Svržnjaka ili Novaka, ali je Nikolić dobro pripremio momčad za ovo neugodno gostovanje.

U idućem kolu u velikogoričku Gradsku sportsku dvoranu stiže Rudar iz Ruda, a dvoboj je na rasporedu 9. listopada od 19 sati.