°C 9

Bikovi pobjednički zaključili regionalno natjecanje: Ostaje žal za prvim 'balonom'

27.03.2021.

Iako su ostali bez izgleda za prolazak u doigravanje i prije posljednjeg regionalnog izazova, košarkaši Gorice pružili su dobru partiju te su u dvoboju ABA 2 lige svladali crnogorsku Sutjesku iz Nikšića s 92:82 (30:22, 22:15, 19:20, 21:25).

Bikovi su u prvom poluvremenu imali 22 poena prednosti, no, protivnik je u nastavku stigao na samo 'minus tri'.

Ipak, ekipa Josipa Sesara nije dozvolila da utakmica ode u neizvjesnu završnicu.

Predvodio je Ivan Batur s 20 ubačenih poena, dok su Ljubičić i Kalajžić dodali po 15 koševa.

Peta je ovo regionalna pobjeda Gorice ove sezone, a od osam poraza četiri su upisana 'bez borbe', nakon što velikogorički klub zbog korone nije mogao nastupiti na prvom ovakvom turniru ABA 2 lige. Za povijesni internacionalni klupski iskorak i nije loše.

"Zaslužili smo i ranije zaključiti ovu utakmicu, iako smo i ovako dominantno priveli dvoboj kraju. Mogu biti zadovoljan kako smo u konačnici odigrali ove turnire, ponavljam, ostaje žal za onim prvim 'balonom' na kojem nismo nastupili. Imali bi sada dvije, tri pobjede više i ušli bismo u playoff. No, idemo dalje korak po korak i nadam se da će se sezona završiti u dobrom svjetlu," rekao je nakon pobjede strateg Goričana.

No, loša vijest sa srpskog Zlatibora je i ozljeda Mašića, koji je slomio nos i pitanje je koliko dugo će izbivati s parketa.

Obvezama u hrvatskom prvenstvu Gorica se vraća već u ponedjeljak, doma protiv 'fenjeraša' Hermes Analitice, dok je već u srijedu na rasporedu veliki derbi s Cibonom u Draženovom domu.