°C 12

Bikovi ostali bez energije i odgovora na igru Bosca

29.04.2023.

Bosco je izgleda najteži ovosezonski protivnik Gorice, jer Bikovi protiv ove novozagrebačke momčadi u sve četiri međusobne utakmice nisu niti jednom slavili...

U posljednjem okršaju Bikovi jednostavno nisu imali dovoljno energije, nakon što su prije četiri dana slavili u Sinju poslije dva produžetka.

Još je ekipa Braslava Turića i dobro otvorila ovaj dvoboj, sredinom prve dionice bilo je i devet razlike za domaće, ali Bosco je uhvatio priključak i do kraja poluvremena okrenuo utakmicu na svoju stranu.

Početkom nastavka je Uljarević zabio tricu za posljednje vodstvo Gorice na ovoj utakmici. Nakon toga su 'kola krenula nizbrdo'.

Gosti su podigli razinu agresivnosti, što im je donijelo puno kontranapada i lakih poena pa su serijom 24:1 prelomili ovaj susret. te su na kraju zasluženo uzeli bodove rezultatom 80:96 (21:21, 23:25, 20:32, 16:18).

Kapetan Mašić predvodio je poražene s 15 poena i pet skokova. Jelenković i Majić su dodali po 14 koševa svaki, dok je dvoznamenkasti učinak imao još i Gunjina s 11 poena , šest skokova i četiri asistencije. Uljarević je upisao devet asistencija, šest skokova, četiri ukradene lopte, ali samo osam koševa, uz katastrofalan šut 2/10.

Kod Bosca su se istaknuli Primorac i Matić s 15 poena, dok su Krajnović i Jurič u pobjedu ugradili svaki po 14 koševa.

Goricu čeka dramatična završnica sezone, jer trenutno Turićeva momčad ima devet pobjeda, koliko i Zabok, a jednu više od zadnjeg Alkara.

"Nakon utakmice u Sinju jednostavno nismo mogli odgovoriti na njihovu igru u drugom poluvremenu. U prvom dijelu je to bilo dobro, bili smo u egalu, ali ta treća četvrtina je bila presudna. Pokušali smo se vratiti, ali smo u toj jurnjavi i stizanju rezultata upadali u neke bazične pogreške. Bacali smo loptu protivniku u ruke, u aut, pogađali smo se u noge i jednostavno ih više nismo mogli stignuti. U četvrtak ćemo se odmoriti i onda imamo tri dana za utakmicu sa Škrljevom! Nadam se kako će naša prezentacija biti bolja nego protiv Bosca," komentirao je poraz trener Turić.

Još su dva kola do kraja, a u idućem je u nedjelju na rasporedu 'biti ili ne biti' utakmica s DepoLink Škrljevom, na domaćem parketu Gradske sportske dvorane od 18 sati i bit će to prilika za sve turopoljske ljubitelje košarke da ispune tribinu i glasnom podrškom pokažu žele li uopće u Velikoj Gorici gledati najviši rang hrvatske klupske košarke.

U posljednjem kolu Bikovi gostuju kod Dinama!