°C 23

Vinogradar slavio u Dugom Selu, „četvorka“ Kurilovca, poraz Vrbovca

26.03.2019.

Redakcija

Serija županijskih derbija nastavljena je i u 22. Kolu 3. HNL Zapad dvobojem između Dugog Sela i Vinogradara. Lideru iz Mladine motivirani domaćini dobro su parirali i odolijevali 75 minuta, kada je trenutak nepažnje domaće obrane iskoristio Igor Prijić i doveo zelene u vodstvo.

Samo dvije minute kasnije prvi strijelac lige bježi domaćoj obrani, zaobilazi vratara Bagarića te riješava pitanje pobjednika. Prijić je spomenutim pogocima došao do brojke od 37 postignutih golova u 22 utakmice uz nevjerojatan prosjek od 1,68 golova po utakmici.

Momčad Kurilovca je nastavila sa kvalitetnim izdanjima i u odličnoj formi nastavlja voziti proljetni dio prvenstva. Na svom su terenu ugostili goste iz Krka te su ih natrag sa otok poslali sa četiri pogotka u mreži. Kurilovčani su poveli u 20. minuti kada je Slunjski postigao pogodak za erupciju oduševljenja domaćih navijača. Otočani poravnavaju u 34. minuti kada je precizan Mijić. Nastavak susreta protječe u potpuno u znaku Kurilovca. Prvo je Humeljak vratio vodstvo odmah na početku drugog dijela, da bi Kelava u 61. minuti „zakapario“ ostanak bodova u Velikoj Gorici. Konačnih 4:1 ponovno je djelo najboljeg pojedinca susreta Kelave kada je udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Magaša.

Vrbovcu je 22. kolo donijelo gostovanje kod Špansko, a zapadni dio Zagreba Vrbovčani su napustili pognutih glava. Domaćin je spretno i sretno stigao do minimalne pobjede, a jedini pogodak na utakmici postigao je Ljubičić iz slobodnog udarca sredinom prvog djela te time Vrbovcu nanio treći uzastopni poraz.

Idućeg vikenda dobit ćemo odgovor može li Kurilovec nastaviti sa izvrsnim rezultatima na gostovanju kod trećeplasiranog Orijenta koji je u proteklih nekoliko utakmica kompromitirao kandidaturu za 2. HNL. Vrbovec će odmjeriti snage sa gostima iz Dugog Sela, dok će Vinogradar u Mladini dočekati Trnje. (LC)