°C 6

Vinogradar preko Nove Gradiške do okršaja s Lokomotivom

26.09.2019.

Nogometaši Vinogradara slavili su u prvom kolu Hrvatskog nogometnog kupa ta su osigurali svoje mjesto u osmini finala, gdje će im protivnik biti zagrebačka Lokomotiva.

Novogradišku Slogu, ekipu iz 3. HNL - Istok, svladali su rezultatom 2:1, a pogodak za prolazak u nastavak natjecanja zabio je šest minuta prije kraja dvoboja Željko Štulec, koji je tek desetak minuta ranije ušao na travnjak.

Vinogradar je poveo preko bivšeg igrača Sloge Marka Filipovića već u sedmoj minuti, ali je domaćin u 66. stigao do izjednačenja. Bašića je svladao Menegoni.

Iako najbolji trećeligaški strijelac Igor Prijić nije zatresao mrežu u šesnaestini finala Kupa, Vinogradar je ipak uspio izbjeći produžetke te je u finišu regularnog vremena stigao do pobjedničkog zgoditka.

Za mjesto u četvrtfinalu, 30. listopada, ekipa Sanjina Lucijanića borit će se na svom travnjaku protiv zagrebačke Lokomotive.

Lokosi su svoje mjesto među 16 najboljih osigurali sigurnom 3:0 pobjedom kod Oriolika.

Za četvrtfinale će se boriti i Gorica, koja je s uvjerljivih 8:0 'pregazila' Zagreb te je izborila okršaj s Hajdukom.

-->> Goričani napunili mrežu nekad velikog Zagreba, za četvrtfinale Kupa igraju protiv Hajduka

Kurilovec je natjerao Istru 1961 u produžetke, ali nije uspio kreirati senzaciju.

-->> Spudić i Čurek zabili prvoligašu, Čunčić tragičar, Prelec prošao Kurilovec tek nakon produžetaka

Inter je bio uvjerljiv kod Jadrana u Poreču, a idući protivnik mu je upravo pulski prvoligaš, kojeg s klupe vodi Velikogoričanin Ivan Prelec.