°C 6

Vinogradar i Prijić nastavili svoj savršeni niz, Bistra spasila bod u Trnju, novi poraz Vrbovca

23.09.2019.

Nogometaši Vinogradara nastavili su svoj sjajan niz na otvaranju nove trećeligaške sezone. Na domaćem su travnjaku nadigrali Dugo Selo i slavili sa sigurnih 3:1 čime su zadržali savršen učinak te s pet pobjeda iz pet utakmica drže vrh ljestvice s maksimalnih 15 bodova.

Niti ovaj dvoboj nije mogao proći bez pogotka nezaustavljivog Igora Prijića, no, 'junak' je ovaj put bio Marko Filipović, koji je dva puta tresao mrežu gostiju.

Vinogradar je preko Filipovića poveo sredinom prvog dijela, dok je svoj drugi zgoditak postigao pola sata prije kraja.

Prijić je u 73. minuti zabio svoj osmi ovosezonski gol, dok je Dugo Selo tek u finišu dvoboja uspjelo smanjiti zaostatak. Strijelac počasnog pogotka bio je Zvonimir Škegro, koji je u drugom dijelu ušao umjesto Mihaela Pavlića.

Vinogradar u srijedu u šesnaestini finala Kupa gostuje kod Sloge iz Nove Gradiške, dok u subotu u šestom kolu trećeligaškog prvenstva igra kod Lučkog.

3. HNL Središte, 5. kolo:
NK VINOGRADAR - NK DUGO SELO 3:1
Strijelci: Filipović 25', 61', Prijić 73' / Škegro 86'

NK VINOGRADAR: Bašić, Pecolaj, Čagalj, Meter, Ivkovčić, Kelava (Rašić 46'), Mislimi (Španić 78'), Kelava, Rajnović (Povrženić 63'), Filipović, Prijić. Trener: Sanjin Lucijanić.
NK Dugo SELO: Bagarić, Filipović, Stjepanović, Pekčec, Pavlić (Škegro 65'), Frigan (Mikulić 57'), Šahdanović, Rebernjak, Drmić, Martić (Zelić 74'), Mamić. Trener: Miroslav Škrlec.

NOVI PORAZ VRBOVCA

Nogometaši Vrbovca doživjeli su novi poraz. Na njihovom terenu slavili su gosti iz Lučkog s uvjerljivih 5:2.

Jelavić je kapitulirao u 14. minuti, zabio je Marelja, dok je Vajdović povećao prednost. Početkom nastavka Burić zabija i treći gol Lučkog, dok je Ćorić u 59. minuti pogodio za velikih 0:4 na semaforu.

Domagoj Colarić i Josip Slišković u razmaku od šest minuta postižu dva pogotka za domaće, kod navijača se budi lažna nada u mogući povratak, no, sve je 'prelomio' Puntar u 86. minuti za konačnih 2:5.

NK VRBOVEC - NK LUČKO 2:5 (0:2)
Strijelci: D. Colarić 60', Slišković 66' / Marelja 14', Vajdovčić 36', Burić 47', Ćorić 59', Puntar 86'

NK VRBOVEC: Jelavić, Ćosić, D. Colarić, Slišković. Novokmet (Šiprak 64'), Radovac, Pluščec, Babić (Medverec 79'), Čupić, Grežina (Busija 54'), Tolić. Trener: Dražen Fulir.

BATINA SPASIO BOD BISTRI

Bistra je gostovala u zagrebačkom Trnju te je izbjegla treći poraz u nizu. Završilo je bez pobjednika 1:1 (0:0).

Vlatko Martinović je u 70. minuti zabio za vodstvo domaćih, dok je Luka Batina šest minuta prije kraja pogodio za vrijedan bod Bistre.

Batina je u igru ušao tek desetak minuta ranije, umjesto Hanžeka.

Imalo je Trnje i priliku za slavlje, ali Martinović u finišu dvoboja nije iskoristio kazneni udarac.

NK TRNJE - NK BISTRA 1:1 (0:0)
Strijelci: Martinović 70' / Batina 84'

NK BISTRA: Đurđek, Jakopić, Makarun, Ištuk, Šinko, Hanžek (Batina 75'), Kukec, Grozdek (Misimi 60'), Dežić, Marić, Vidak (Šturlan 46'). Trener: Bernard Gulić

U idućem kolu Bistra gostuje kod Mladosti u Petrinji, koja je u ovom kolu teško stradala u Kurilovcu, a očekuje ju i okršaj šesnaestine finala Kupa s Hajdukom.

-->> Fenomenalno izdanje Kurilovčana kao sjajna uvertira za okršaj s Prelecovom Istrom

Dugo Selo dočekuje Vrapče, dok se na Udarniku igra veliki županijski derbi. Vrbovec će kod zahuktalog Kurilovca tražiti bijeg s dna ljestvice. Ekipa Perice Vidaka prvo će u srijedu pred domaćim navijačima pokušat će izboriti osminu finala Kupa preko prvoligaša Istre 1961.