°C 12

Toplak razočaran svojim igračima: Izgledamo simpatično, ali takve ekipe često ispadaju

25.08.2019.

Nogometaši Intera upisali su novi prvenstveni poraz te su ostali na dnu ljestvice HT Prve lige sa samo dva osvojena boda.

Protiv Lokomotive sve je u subotu izgledalo jako dobro u tih prvih 38 minuta, prije grmljavinskog nevremena, oluje, nestanka električne energije i požara na stadionu u Zaprešiću.

U nedjelju, kako je i nakon utakmice rekao trener Toplak, kao da je izašla neka druga momčad i Lokosi su jednostavno uzeli ponuđeno te na kraju slavili rezultatom 1:2 (0:1).

Prije prekida je vratar Grbić skinuo zicera Serderovu, a Mazalović je pogodio vratnicu...

Nakon povratka na travnjak gosti su brzinski preko Kastratija, u samom finišu poluvremena, došli do početne prednosti.

U nastavku Uzuni pogađa okvir gola, Kolingerov udarac brani Frelih pa je Toplak morao brzinski reagirati.

Uveo je Mamuta, koji je do kraja dvoboja bio najbolji pojedinac Žutih na terenu.

Uspio je u 68. minuti zabiti za izjednačenje, kad je udarac glavom Coneva zaustavio Grbić, a Mamut je odbijenu loptu zakucao pod gredu.

Trenutak odluke dogodio se 20-ak minuta prije finiša. Kastrati je bio u izglednoj situaciji, pucao je poprilično loše i sasvim moguće pokraj gola, ali je nesretni Nikola Soldo, koji je u prošlom kolu protiv Dinama tek debitirao za Inter, prsima skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Preuzeli su Žuti poslije toga inicijativu, Mamut je prednjačio u prigodama, udarac Coneva netko je iz obrane Lokosa izbacio s crte, ali nije bilo promjene rezultata.

Stipo Marković je u samo dvije minute zaradio dvije javne opomene i Inter je u samom finišu imao i brojčanu prednost, međutim, niti to nije pomoglo da se spasi barem bod.

Najbliže je bio 'tragičar' Soldo, koji je glavom duboko u sudačkoj nadoknadi sjajno pucao, ali se Grbić ponovno iskazao nevjerojatnom obranom.

"Prvi dio u subotu mogli ste vidjeti dobar Inter, poduzetan, zanimljiv, a u nedjelju kao da je izašla druga ekipa. Nemam riječi, frapiran sam i razočaran. Potrošili smo četvrtak i petak pokazujući igračima sve akcije Kastratija, ali to njima ništa ne vrijedi. Imali smo stihijski neke šanse, ali te nakon svega neće nagraditi sreća...

"Opet će svi pričati kako izgledamo simpatično, ali mi smo zadnja ekipa lige. Nažalost, takve ekipe često ispadaju. Ako ne promijenimo puno toga i ne dopunimo neke stvari imat ćemo ogromnih problema," zaključio je nakon novog poraza trener Toplak.

U preostalim susretima Slaven Belupo i Varaždin odigrali su bez pobjednika (1:1), baš kao i Gorica i Istra 1961, dok je Osijek u derbiju u Gradskom vrtu s 1:0 svladao Hajduk. Okršaj Dinama i Rijeke odgođen je za prosinca zbog europskih obveza hrvatskih klubova.

U idućem kolu Inter 1. rujna gostuje na Rujevici.